Çağatay Ulusoy Kösem Sultan dizisinde mi oynayacak?

Kösem Sultan dizisinde büyük sürpriz

01 Temmuz 2015 Çarşamba, 19:20

Çağatay Ulusoy Kösem Sultan dizisinde mi oynayacak?

HÜLYA AVŞAR SAFİYE SULTAN OLDU-FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

TIMS Yapım’ın Muhteşem Yüzyıl’dan sonraki büyük projesi Kösem Sultan dizisi için geri sayım başladı. Eylül ayında Star TV’de yayınlanacak olan dizi çok sayıda ünlü oyuncuyu da biraraya getiriyor. Son olarak da dizide Çağatay Ulusoy’un oynayacağı iddia edildi.

Beren Saat, Hülya Avşar, Mete Horozoğlu, Fikret Kuşkan, Yıldız Çağrı Atiksoy, Erkan Kolçak  Köstendil, Esra Dermancıoğlu, Alican Yücesoy, Aslıhan Gürbüz, Ekin Koç, Berk Cankat gibi ünlü oyuncuların rol alacağı diziye Çağatay Ulusoy da katıldı.

Sabırsızlıkla beklenen Kösem Sultan dizisinden bu kez Çağatay Ulusoy sürprizi geldi. Beren Saat ve Mete Horozoğlu gibi isimlerden sonra Çağatay Ulusoy da Kösem Sultan kadrosuna dahil oldu.

Kösem Sultan dizisinin muhteşem transferlerine Çağatay Ulusoy eklendi. Beren Saat, Mete Horozoğlu, Fikret Kuşkan, Hülya Avşar, Yıldız Çağrı Atiksoy ve Erkan Kolçak Köstendil, Esra Dermancıoğlu, Alican Yücesoy, Aslıhan Gürbüz gibi isimlerden sonra dizinin son bombası Çağatay Ulusoy oldu. Uzun süredir ekranlarda görülmeyen Beren Saat’in Kösem Sultan’da yer almasından sonra daha büyük bir sürpriz olmaz diye düşünülüyordu ki Çağatay Ulusoy haberi geldi. Böylece Kösem Sultan oyuncu kadrosuyla şimdiden yüksek reytingleri kimseler bırakmayacağını garantiledi.

safiye-sultan-hülya-avşar-kösem-sultan
İMAJINI DİZİ İÇİN Mİ DEĞİŞTİRDİ?
Ali Bilgin’in yönetmen koltuğuna oturacağı filmde başrol oynayacak olan Çağatay Ulusoy, sakallı imajının fotoğrafını ilk kez sosyal medya hesabından paylaşmış, bu fotoğraf 1 saatte 35 bin kişi tarafından beğenilmişti. Çağatay Ulusoy’un yeni imajının nedeninin film olduğu düşünülürken, Kösem Sultan’da oynayacağı haberinin çıkması, “Çağatay Ulusoy’u uzun süre sakallı göreceğiz” dedirtti. Meslektaşı Burak Özçivit de Muhteşem Yüzyıl kadrosundayken tıp ki Çağatay Ulusoy gibi sakal bırakmaya başlamış, yeni imajını sevince epey sakallı dolaşmıştı.

çağatay-ulusoy-yeni-imaj

ÇAĞATAY ULUSOY KİMDİR?

1990 doğumlu olan Çağatay Ulusoy, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Sulama Sistemleri bölümünde eğitim görmüş ve aynı zamanda Ayla Algan’dan oyunculuk dersleri almaya başlamıştır. 2010 yılında Best Model of Turkey birincisi olan Çağatay Ulusoy’un İlk rolü Adını Feriha Koydum adlı dizideki Emir Sarrafoğlu karakteri olmuştur. Yakışıklı oyunucunun ilk sinema filmi deneyimi Anadolu Kartalları filmdiri. Çağatay Ulusoy, Üsteğmen Ahmet Onur karakterini canlandırmış ve bu rolüyle de büyük beğeni toplamıştır. Ünlü oyuncunun son dizisi 2013-2015 yılları arasında ekrana gelen Medcezir olmuştur.hülya avşar kösem sultan dizisi (7)

KÖSEM SULTAN KİMDİR?

1590 yılında doğan Haseki Kösem Sultan, Bosna beylerbeyi tarafından İstanbul’a kızlarağası olarak gönderilmiş, henüz 15 yaşındayken Sultan Birinci Ahmed’e haseki olmuş, zekasıyla padişahı etkisi altına almayı başarmış, bütün saraya hükmetmeyi erken yaşlarda başarmıştır. Osmanlı tarihinin en güçlü kadın sultanlarından bir olarak anılan Kösem Sultan’ın hayatı romanlara, tiyatro oyunlarına, opera eserlerine konu olmuştur. Oğulları IV. Murad ve İbrahim ile torunu IV. Mehmed döneminde uzun yıllar devlet yönetiminde etkili Kösem Sultan’ın saltanatı, IV. Murad’ın idareyi tam olarak ele almasına kadar sürmüştür ancak 4. Murat’ın genç yaşta ölümü üzerine Kösem sultan yeniden etkin hale gelmiştir. Osmanlı’nın en güçlü kadınları arasında anılan Kösem Sultan, torunu 4. Mehmed döneminde gelini, padişahın annesi Turhan Sultan tarafından boğdurularak öldürülmüştür. Bir dönemi etkileyen Kösem Sultan, Harem’de katledilen ilk sultandır.kosem-sultan

You must be logged in to post a comment Login