Cami Avizelerinin Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Alınması istenen avize kaplaması ve metal alanın paslanmaz olması tercih edilmelidir.

Avize farça’da asılan şey anlamına gelmektedir. Avize olduğunuz alanı güzelleştiren, aydınlanma sağlayan aydınlatma ürünüdür. Avizeler elektrik enerjisiyle çalışırlar. Eski dönemde bulunan toplumlar için var olan avize kültürü teknolojinin gelişmesiyle insan hayatında kalmaya devam etmiştir. Teknolojinin sunduğu fırsatlarla günümüzde kullanılan avizeler eski dönemde üretilen avizelere göre fazla enerji harcamaz.  Özellikle camilerde tercih edilen avizeler hem görüntü hem de aydınlatma kalitesi olarak güçlü eşyalardır. Günümüz koşullarında cami avizeleri ve her çeşit avize modeli kolaylıkla bulunabilir.

Aydınlatma sektöründe 30 yılı tamamlayan safir avize çeşitli tasarımları ve zevkleriyle kullanıcıların gönlünü fethetmektedir. Firma 1985 senesinde avize imalatı yaparak aydınlatma sektörüne girmiştir, ayrıca 1990 yılına gelindiğinde avize imalatı ile birlikte avize iskeleti imalatını yapmaya başlayan safir avize her geçen gün hızla markasını büyütmüştür. Ürünlerinde estetik görüntüden ve kullanım kolaylığından ödün vermeyen avize firması müşterilerine güven çerçevesinde hizmet vermeyi prensip edinmiştir. Ürün çeşitliliğine göz atıldığı zaman modern, klasik, antik, abajur, osmanlı, ve kristal avize gibi farklı tarzda avizelerin olduğu gözlemlenebilir. Firmanın en ilgi çeken uygulamalarından biri de ürünlerde standart üretimden ziyade fikir, görüş ve ölçüye dayanarak ürünler çeşitlendirilerek size sunulabilir. Cami avizeleri ile dikkat çeken ve talep gören gören safir avize, üretime başlamadan önce avizenin uygulanacağı yeri inceler sonrasında en doğru şekilde imalata başlar.

Avize Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Alınması istenen avize kaplaması ve metal alanın paslanmaz olması tercih edilmelidir. Avize kaplaması paslanmaz olmaz ise kullanım sürecinde avizenin metal kısımları nem oranına bağlı olarak paslanabilir. Paslanmaz olmayan avizeler ıslak bez ile silindiği zaman paslandığı için kullanıma uygun olmayabilir.
  • Alınan avizenin faturası her ihtimale karşı alınmalı ve garanti süresi için fatura atılmamalıdır.
  • Avize siparişi verirken kullanım şartları ve garanti belgesi dikkatle incelenmelidir.
  • Kullanmak istediğiniz avize modelinin üzerinde motif işleme veya herhangi bir taş var ise modelin üzerinde bulunan metaryeller avizenin üzerine sabitlenmelidir. Avizede bulunan aksesuarlar sağlam bir şekilde tutturulmazsa avize düşebilir.
  • Aksesuar işlemeleri olan avize tercih edilirse, taşların kaliteli olup olmadığını incelemek gerekir. Avize üzerinde bulunan taşlar kaliteli olmadığı zaman renkleri kötü görünebilir. Ayrıca bu taşlar zaman geçtikçe sararır ve renk değiştirir.
  • Avizeyi monte eden firma mekanın aydınlatma düzeyini hesaplamalı, mekanda bulunan doğal ışık yetersiz ise açık renkli avizeler tercih edilmelidir. Özelikle cami avizesi kurulumu hassas hareket edilmesi gereken bir noktadır.

Müslümanlar için değerli olan camilerin mimarisi, avizeleri ve halıları şık olmalıdır. Ülke, toplum ve müslümanlık için camilere değer vermek ve özen göstermek o ülkeyi daha güzel gösterir. Camide kullanılacak olan cami halısı ve camiye dair olan tüm eşyalar kendi markasını oluşturmuş, başarılı firmalardan alınmalıdır. Cami halısı veya cami avizesi almak için safir avizeyi ziyaret edebilir, firmanın sitesinde bulunan ürünleri görsel olarak inceleyebilir ve firma ile iletişime geçerek avize siparişi verebilirsiniz.

 

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Cami Avizelerinin Seçimi Nasıl Olmalıdır?

x