e
sv

Ceviz Fidanı Üreticiden Tüketiciye Vatan Fidancılık

avatar

tvaktuel

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

1990’lı yıllarda aşılı ceviz fidanı ve badem fidan üretimine başlayan Vatan Fidancılık günümüze kadar sürdürdüğü istikrarlı ve kaliteli üretim ile alanında ilk sıralarda yer almaktadır. Vatan Fidancılığın aşılı ceviz ve badem fidanı üretimde ilk önceliği; fidanların her türlü hastalık ve zararlardan uzak olması ve çeşitlerinin ismine doğru olması standartlara uygun bir şekilde olmasıdır. Bu ilkelere bağlı olarak günümüzde 200.000 aşılı ceviz fidanı ve 100.00’in üzerinde badem fidanı bulunmaktadır. Vatan Fidancılık açık köklü ve tüplü olarak üretim yapıp istek doğrultusunda gerek yurt içi gerekse yurt dışına fidan pazarlaması yaparak ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır.

Fidan talebinde bulunan üreticilerimizin arazilerinin yapısını Vatan Fidancılık elemanları tarafından incelenmekte olup yöre için en uygun ceviz ve badem çeşitlerini belirlemektedir. Gerek dikim öncesi gerek dikim sonrasını izleyen firma üreticilere teknik destekte vermektedir. Ülkemizin ceviz ve badem fidanı ithal eden konumdan bu ürünlerin dış pazara satabilen bir konuma gelmiş olması Vatan Fidancılık’ın yoğun çaba ve çalışmalar içerisinde olduğunu göstermektedir.

Bulunduğumuz günümüz çevresinde en karlı meyvecilik yatırımı konumunda olan ceviz ve badem üretiminin en verimli olanı, iç ve dış pazarlamanın talep ettiği kaliteli ve standart çeşitleriyle yapılması en önemli konulardan biridir. Ceviz üretiminde Dünya’da en çok talep gören Chandler, Fernor ve Fernette olup, yerli çeşitlerinden ise Bilecik, Şebin ve Yalova çeşitleridir.

Badem de ise geç çiçeklenen Ferragnes, Ferraduel, Lauranne ve Tuono çeşitleri ile ılıman bölgeler için önerdiğimiz Nonpareil, Teksas(Mission) ve Carmel çeşitleridir.

Dikmek istediğiniz fidan ve çeşidini seçerken bulunduğunuz konuma en uygun fidanı seçmenizde Vatan Fidancılık size yardımda bulunur. Vatan Fidancılık’ta fidanlar kendi üretimleri olduğu için ceviz fidanı fiyatları makul tutmaktadırlar. Vatan Fidancılık devlet desteklenmesini almanız için gerek evrakları kendileri hazırlamakta olup fidan siparişlerini özenle paketleyerek kargo veya kendi araçları ile sizlere en uygun fiyatta ulaştırmaktadırlar. Vatan Fidancılık fidanlarınızı dikerken size yardımcı olur ve ileride en iyi verimi almanızı sağlar. Ceviz fidanı dikimi, bakımı ve yetiştiriciliği hakkında https://www.asilicevizfidanim.com/ adresinden detaylı bilgiler alabilirsiniz

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Ceviz Fidanı Üreticiden Tüketiciye Vatan Fidancılık

x