baby sensory

Çocuklar Duymasın’dan bir ilk!

23 Kasım 2018 Cuma, 16:59

‘Çocuklar Duymasın’ın önceki gün yayınlanan bölümünde yargıda iş yükünü azaltmayı amaçlayan alternatif çözüm yolu ‘uzlaştırma’, Türk televizyonlarında ilk kez bir dizi sahnesiyle kamuoyuna tanıtıldı.

Adalet Bakanlığı temsilcileri, uzlaştırma ve arabuluculuğun etkinliğinin artırılması ve tanıtılması amacıyla geçtiğimiz günlerde yapımcılarla bir araya gelmişti. Bakanlık yetkilileri, yapımcılardan, yargıda alternatif çözüm yolları olan ‘uzlaştırma’ ve ‘arabuluculuğun’, diziler aracılığıyla ekranlarda anlatılmasını istemişti.

Bakanlığın bu çağrısına ilk yanıt, Kanal D’nin sevilen dizisi ‘Çocuklar Duymasın’dan geldi. ‘Çaycı Hüseyin’, kavgada yaraladığı ‘Fazlı’ isimli kişi ile adliyelik oluyor. Fazlı, Hüseyin hakkında savcılığa şikayetçi oluyor. Araya, savcılık tarafından atanan uzlaştırmacı giriyor. Uzlaştırmacının yardımıyla ikili el sıkışarak, uzlaşırken, dosya da savcılık tarafından rafa kaldırılıyor. Böylece uzlaştırma yolu, Türk televizyonlarında ilk kez bir dizi sahnesiyle kamuoyuna tanıtıldı.

”Çocuklar Duymasın” yeni bölümleriyle her çarşamba 20.00’de Kanal D’de!

You must be logged in to post a comment Login