baby sensory

Çukur dizisinde Vartolu’nun Çukur dövmesinin sırrı ne?

31 Ekim 2017 Salı, 15:29

Çukur’un ikinci bölümün finalinde Çukur’da taş taş üstünde bırakmamaya kararlı Vartolu’nun bölüm sonrasında sırtında görülen Çukur dövmesi büyük merak uyandırdı.

Vartolu ile Koçovalı Ailesi’nin büyük karşılaşması heyecanla beklenirken, yeni bölümden yayınlanan ilk sahnede Yamaç’ın, Sena’nın tüm yakarışlarına rağmen onu aile evine getirdiği anlar ikilinin arasında fırtınaların kopacağının sinyallerini verdi.

Ay Yapım imzalı ‘Çukur’un heyecan dolu ikinci bölümüne Yamaç’ın Koçovalı olarak yıllar sonra Çukur’a geri dönüşü damgasını vurdu. Mahallede ve Koçovalı Ailesi’nde yepyeni bir dönem başlarken, bölüm sonunda Vartolu’nun sırtındaki Çukur dövmesi akıllarda büyük bir soru işareti yarattı.

Pazartesi akşamları, ekran başındakileri heyecan ve gizem dolu dünyasına dâhil eden ‘Çukur’un ikinci bölümünün başlamasıyla birlikte *#çukur *etiketi
ile Twitter’da izleyiciler*,* etiket üzerinden yorumlarını paylaştı. Birbirinden özel yorumların geldiği sosyal medyada izleyicilerin en çok ilgisini çeken kısım ise Vartolu’nun sırtında görülen Çukur dövmesi oldu.

Yönetmenliğini Sinan Öztürk’ün üstlendiği, senaryosunu ise Gökhan Horzum’un kaleme aldığı ‘Çukur’un ikinci bölümünde Yamaç, yıllar önce ardına bakmadan
ayrıldığı Çukur’a ve aile evine geri döndü. Ağabeyi Kahraman’ın ölümüyle yıkılan ve babası İdris Koçovalı’nın hastaneye kaldırılmasıyla hayatı tepetaklak olan Yamaç’ın mahalleye gelişi Çukur’da yeni bir dönemi başlattı. Yamaç’ın evi terk ettiği günü gösteren, İdris’in “O kapıdan çıkarsan bir daha gelemezsin” serzenişine Yamaç’ın “Ne ölüme ne ölüne!” cevabını verdiği flashback sahnesi, geçmişin tozlu perdesini araladı.

İşte, Yamaç’ın evden ayrıldığı duygusal sahne:

YAMAÇ VE SENA KARŞI KARŞIYA!
Annesi Sultan’ın isteğiyle evine dönerek ailesinin ve Çukur mahallesinin yalnız olmadığını gösteren Yamaç, bir yandan da ardında bıraktığı Sena’yı her yerde aradı. Âşıkların, Sezen Aksu’nun ‘Git’ şarkısının eşlik ettiği duygu yüklü buluşması ekran başındakileri derinden etkiledi. Sena’nın, Yamaç’a olan kızgınlığı giderek artarken; bu sırada Vartolu’nun mahalledeki yıkımları aksiyon dozunu doruk noktasına çıkardı.

Yamaç ve Sena’nın karşı karşıya geldiği duygu yüklü anlar:

Yeni bölümden ilk sahne:

Çukur’un soluksuz izlenecek yeni bölümü 6 Kasım Pazartesi saat 20:00’da Show TV’de ekranlara gelecek.

You must be logged in to post a comment Login