Diriliş Ertuğrul dizisinde iki ayrılık yaşandı

Diriliş müthiş bir finalle sezona ara verdi iki oyuncu ise ölerek diziden ayrıldı

18 Haziran 2015 Perşembe, 01:22

TRT1’in sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul’da iki ayrılık yaşandı.

Diriliş Ertuğrul muhteşem sezon finaliyle ekrana geldi. Başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Hülya Darcan, Kaan Taşaner, Didem Balçın, Hande Subaşı ve Burcu Kıratlı’nun bulunduğu Diriliş Ertuğrul’un sezon finalinde Süleyman Şah’ı canlandıran Serdar Gökhan ve Titus karakterini canlandıran Serdar Deniz diziden ayrıldılar. Diriliş Ertuğrul yeni sezonuyla Eylül’de TRT1’de.

diriliş-süleyman-şah-1

Serdar-Deniz-titus-diriliş

 

SÜLEYMAN ŞAH
Kayı alpleri büyük bir fetih ve zaferle obalarına dönmüşlerdir. Ancak Tapınakçıların ortadan kaldırılması obaya beklenen huzuru getirmeyecektir. Titus kaleden kaçmayı başarmıştır. Üstad seçildiği gün yaşadığı büyük yenilgi ve kardeşi Bisol’ün Ertuğrul tarafından öldürülmesinin intikamını almak için her şeyi göze almıştır.

Pervasızca Kayı Obasına sokularak Gündoğdu’yu öldürmeye teşebbüs eder. Ne var ki oba tarafından lanetlenen Selcan kocasını kurtarmak için kendi gövdesini siper eder. Ertuğrul bir yandan Titus tarafından ailesine gelecek tehditi bertaraf etmeye çalışırken bir yandan da Fırat Nehri yakınlarında bir kervansarayda gerçekleşecek olan önemli bir görüşmeye gitmek için babası ve ağabeyi ile yola çıkar. Bu görüşmenin nedeni,  Kayıların başına bela olacak yeni tehdit Moğollardır. Oğuz beyleri ve Selçuklu temsilcisi Celalettin Karatay ile buluşma gerçekleşir.

Ancak Titus, Oğuzlar için hayati öneme sahip bu toplantıyı sabote etmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Obaya dönüş yolunda ise Kayılar Caber Kalesi yakınlarındaFırat Nehrini geçerken Süleyman Şahın atının üzerinden nehre düşmesiyle sarsılacak, hiç beklemedikleri bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalacak ve her şey bir anda altüst olacaktır.

KÜNYE

Yapım: Tekden Film
Yapımcı: Mehmet Bozdağ
Proje Tasarım: Mehmet Bozdağ
Yönetmen: Metin Günay
Senaryo: Mehmet Bozdağ, Atilla Engin, Aslı Zeynep Peker Bozdağ

Oyuncular: Engin Altan Düzyatan, Kaan Taşaner, Hülya Darcan, Serdar Gökhan,
Esra Bilgiç, Didem Balçın, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Hande Subaşı, Burcu Kıratlı, Cengiz Coşkun, Cavit Çetin Güner, Nurettin Sönmez, Osman Soykut, Tolga Sala, Arda Anarat, Burak Temiz, Gökhan Karacık, Celal Al

You must be logged in to post a comment Login