Diriliş Ertuğrul reyting rekoru kırdı

03 Aralık 2015 Perşembe, 17:14

TRT 1 ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul 36. bölümünde reytingleri salladı.

Üç grupta açık ara birinci olan dizi rakiplerini ikiye katlayarak AB’de 12.79, ABC 1’de 11.79 ve Total’de ise 8.08 aldı.

Başladığı günden beri reytinglerin zirvesinde olan Diriliş ‘Ertuğrul’ Dizisi 36. bölümünde de reyting rekorları kırdı.   Önceki akşam yayınlanan 36. bölümü AB’de 12.79, ABC1’de 11.79 ve Total’de ise 8.08 aldı. Diriliş Ertuğrul 36. bölümü ile reytinglerde AB, ABC1 ve Total gruplarında birinci olurken reyting oranları ile rakiplerini ikiye katladı. Reytingleri alt üst eden Diriliş “Ertuğrul” Dizisinin üç grupta aldığı reyting oranları ise sezonun en yüksek değerleri arasında yer aldı.

Aksiyon Sahneleri Sosyal Medyayı Salladı
Reyting rekorları kıran Diriliş “Ertuğrul”,  Sosyal medyada #DirilişAteşi hashtag’i ile Türkiye gündeminde yedi saat kalmayı başardı.  Öte yandan Diriliş”Ertuğrul”un 36. bölümünde heyecan dolu dakikalar yaşandı.  Ertuğrul Bey ve Moğollar arasında geçen aksiyon dolu dakikalar geceye damgasını vurdu. Ertuğrul beyi (Engin Altan Düzyatan) pusuya düşüren Moğollar yürekleri ağızlara getirirken Artuk beyin (Ayberk Pekcan) Hızır gibi yetişmesi yüreklere su serpti. Türk televizyonlarında ilk kez şahit olduğumuz aksiyon sahneleri sosyal medyada da en çok konuşulan ve paylaşılan sahne oldu.

You must be logged in to post a comment Login