Diriliş Ertuğrul’da üç oyuncu diziden ayrıldı

Diriliş Ertuğrul’da üç ayrılık birden

05 Mayıs 2016 Perşembe, 00:39

Diriliş Ertuğrul dizisinin 4 Mayıs Çarşamba yayınlanan 57. bölümünde 3 oyuncu senaryo gereği ölerek diziden ayrıldı.

TRT 1’in reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul’un dün akşam yayınlanan 57. bölümü nefesleri kesti. Twitter’da da #Devletinİstikbali hashtag’iyle TT olan Diriliş Ertuğrul’un bu bölümünde 3 oyuncu birden ölerek diziden ayrıldı.

Tuğtekin, geçtiğimiz hafta yayınlanan bölümde kaçırılan eşi Gökçe Hatun’un peşine düştü. Diğer yandan ise Ertuğrul ve Alpleri moğollarla cenk etti. Dizinin kötü karakterlerinden Şaman, Turgut Alp’in fırlattığı balta ile can verdi. Diğer bir kötü karakter Goncagül’ü ise Noyan tarafından kaçırılan Gökçe öldürdü. Baycu Noyan ise Goncagül’ün ölümünün öfkesi ile Gökçe’nin boğazını keserek öldürdü.Baycu-Noyan--goncagül-diriliş-ertuğrul

şaman-diriliş-ertuğrul

 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 57. BÖLÜM KONUSU

TRT 1 ekranlarının fenomen dizisi Diriliş “Ertuğrul”un 57.Bölümünde Saadettin Köpek, Sultan’a mektup yazarak yaşanan durumu bildirmiştir. Mektubunda Şehzade Yiğit’in Türkmen beylerini arkasına alarak, sultanlığını ilan ettiğini yazar. Ayrıca Yiğit’in en büyük destekçisinin Ertuğrul olduğuna dair olan şüphelerinin, güçlendiğini de eklemiştir. Noyan’ın eline düşen Turgut, tam öldürüleceği anda Şehzade Yiğit’in araya girmesiyle kurtulmuştur. Noyan, Yiğit’ten emir almayı her ne kadar kabullenmese de Goncagül’ün de kendisini teskin etmesiyle katlanmak zorunda kalır. Diğer yandan Saadettin Köpek’in Dündar’ı, Sungur Tekin’e vermesi yeni gelişmeleri de beraberinde getirmiştir. Sungur Tekin’in Saadettin Köpek’e olan bakışının değişmesi, Ertuğrul’la Sungur Tekin’in fikir ayrılığı yaşamasına sebep olur. Bütün bunlar yaşanırken, Saadettin Köpek, obaya gelir. Şehzade Yiğit’in sultanlığını ilan etmesinin, devletin bekasına karşı büyük bir tehdit olduğunu söyler. Sultan Alâeddin’in bu isyanın derhal bastırılmasını istediğini bildirir. Bu durum büyük bir şokun yaşanmasına neden olur. Ertuğrul, Tuğtekin ve Sungur Tekin Noyan’ın mağarasını basarlar. Ancak Noyan mağarasında değildir. Noyan, Gökçe’yi kaçırmak için oba yakınlarına gitmiştir.

TRT1 ekranlarının ilgiyle izlenen dizisi Diriliş Ertuğrulda bu hafta; Noyan, Gökçe’yi kaçırabilecek midir? Gündoğdu, Hayme, Selcan ve Noyan, karşılaşmasında neler olacak? Yiğit’ten Halime’ye gelen mektuptan sonra Ertuğrul’un yeni planı ne olacaktır? Gökçe’nin elbisesini mağarada gören Tuğtekin nasıl bir tepki verecektir? Bütün bu soruların cevabı Diriliş Ertuğrul 57. Bölümde.

 

You must be logged in to post a comment Login