Diriliş Ertuğrul’dan Yunus Emre’ye transferler!

Diriliş’te ölenler Yunus Emre dizisinde diriliyorlar!

02 Temmuz 2015 Perşembe, 03:34

TRT’nin ilgiyle izlenen dizi Diriliş-Ertuğrul’da rol gereği hayatını kaybeden oyuncular, yine aynı kanalda yayınlanmaya başlanan “Yunus Emre” dizisinde yeniden hayat buluyor.

Başrolünü Engin Altan Düzyatan’ın üstlendiği ve güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip olan Diriliş-Ertuğrul’un yapımcılığını üstlenen Tekden Film adına Mehmet Bozdağ, Yunus Emre’nin de yapımcılığını üstlendi.

Ramazan ayında TRT 1’de başlayan ve her akşam yayınlan Aşkın Yolculuğu ‘Yunus Emre’ dizisi, Yunus’un tasavvuf yolunda, hakikate ulaşmak için yaptığı yolculuğu ve bu yolda başta kendi nefsiyle olmak üzere verdiği savaş ile çektiği çileyi konu alıyor.

Yapımcı şirketin ortak olduğu diziler arasında oyuncu transferi de sağlanıyor. Bir dönem dizisi olan Ertuğrul’da öldürülen oyuncular, Yunus Emre ile tekrar ekrana dönüyor.

dirilis

İşte iki dizi arasındaki ortak oyuncular…

Ertuğrul’da “Atabey Şahabettin” karakterini canlandıran Gökhan Atalay, Tapınak Şövalyeleri’nden biri olan Titus tarafından öldürüldü. Yunus Emre dizisinde başrollü üstlenlenen Atalay, Sivri Hisar kadısıyken istifa edip Tapduk Emre olmayı seçen Ermiş Yunus Emre’yi canlandırıyor.

Diriliş’te Kurtoğlu’nun sağ kolu Alpargo karakterini canlandıran Sedat Erdiş, Yunus Emre dizisinde Demirci Bayram olarak izliyoruz.

Haçlı ordusunu hayata geçirmek isteyen Tapınak Şövalyeleri’nin başındayken Müslümanlık’ı seçtiği için öz kardeşi tarafından esir tutulan ve daha sonra öldürülen bir oyuncu da diğer diziye transfer oldu. Kadılıktan istifa eden Yunus Emre’nin hocası olan oyuncu, ara sıra Yunus’un rüyalarına girerek onun kendisiyle savaş vermesine neden oluyor.

Kaynak: Aynur YOLCU – Hürriyet

You must be logged in to post a comment Login