Emerald City konusu ve oyuncuları

27 Aralık 2016 Salı, 23:38

Emerald City dizisinin konusu ne, hangi oyuncular rol alıyor? Emerald City dizisi hakkında tüm bilgiler haberimizde…

2017’DE BAŞLAYACAK EN İYİ YABANCI DİZİLER İÇİN TIKLAYIN

L. Frank Baum’un Oz kitap serisinden uyarlanan ‘Emerald City’ NBC kanalının 2017 yılında gösterime girecek fantezi, drama türündeki dizileri arasındadır.

Başlangıçta Josh Friedman’ın sorumlusu olduğu dizinin gösterimi 2015 yılında yapılacaktı. Fakat Friedman ve prodüksiyon arasındaki fikir ayrılıklarından dolayı üretimden vazgeçildi. Friedman yerine dizi sorumlusu olarak David Schulner getirildi. 15 Nisan 2015 tarihinde dizi için NBC tarafından 10 bölümlük ilk sezon sipariş edildi.

Tarsem Singh tarafından yönetilen dizinin senaryosu David Schulner tarafından kaleme alınmaktadır. Shaun Cassidy ve Matthew Arnold da yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Dizinin üretimi ise Universal Television, Shaun Cassidy Productions ve Mount Moriah şirketleri tarafından yapılmaktadır.

Başrollerinde rol alan oyuncular Adria Arjona (Person of Interest, True Detective, Narcos), Oliver Jackson-Cohen (Dracula), Ana Ularu, Gerran Howell (Young Dracula), Vincent D’Onofrio (Daredevil), Joely Richardson (The Tudors), Jordan Laughran ve Mido Hamada şeklinde sıralanmaktadır.

Dizi, Dorothy Gale (Adria Arjona) adındaki genç bir kızın K9 polis köpeği ile birlikte dolaşırken bir hortuma yakalanması sonrasında başka bir evrene düşmeleri ile başlıyor. Acımasızlıklarla ve tehlikelerle dolu bir evrene düşen Dorothy, kendini krallıklar savaşının kanlı mücadeleleri arasında buluyor.

You must be logged in to post a comment Login