baby sensory

Emrah Serbes’ten Kanal D’ye Behzat Ç çıkışı

Behzat Ç. ne zaman yayınlanacak?

27 Aralık 2016 Salı, 22:20

Polisiye dizi Behzat Ç.’nin yazarı Emrah Serbes, Twitter’dan Kanal D’ye dizinin ne zaman yayınlanacağını sordu.

Polisiye dizi Behzat Ç.’nin yazarı Emrah Serbes, Twitter hesabından Kanal D’ye dizinin akıbetini sordu.

Serbes, “Behzat Ç. ne oldu? Senaryoyu yazdım, bütün oyuncular hazır. Birileri bana da bir açıklama yaparsa sevineceğim. Korkuyor musunuz?” dedi.

Serbes, Cumhuriyet’ten Ceren Çıplak’a verdiği söyleşide “Hikâyenin darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz’dan 5 gün öncesine dayanarak başlayacağını” belirterek, şunları söylemişti: “Daha koyu bir karakter geliyor ama aynı zamanda insanlara umut da vadedecek. Ankara, Türkiye’deki katliamların merkezi oldu. Behzat Ç. de bir polis olarak bunlara şahit oldu ve bunun travmasını da yaşayacak. Ama kendi hayatını da sürdürecek. 17 – 25 Aralık operasyonlarından sonra emniyette pek polis kalmadığı için mecburen Behzat Ç.’yi geri alacaklar, yani 17-25 Aralık sürecinden sonra emniyette devam etmiş olacak. Cinayet büroda. Ondan sonra başlayacak bizim hikâyemiz. Dizi Behzat Ç.’nin kişisel hikâyesi olacak aynı zamanda.”

CEMAAT YAPILANMASINI ANLATTIK

“Bir önceki hikâyede cemaat yapılanmasını net olarak anlattık” diyen Serbes, “Emniyet içindeki ayak oyunlarını anlattık. O zaman için bunları anlatmak büyük cesaret gerektiriyordu. AKP’li milletvekillerinden tutun AKP’nin yüksek yöneticilerine kadar demedik laf bırakmamışlardı. O zaman cemaat ile yakındılar ama biz bunları anlatabiliyorduk. Biz o zaman bölüm kasetini kanala gönderdiğimizde yayımlanıp yayımlanmayacağını bile bilmiyorduk. O zamanlar bıçak sırtı bir durumdu. Seyirci ile beraber izlerken görüyorduk” demişti.

Yeni Behzat Ç. için “Her zaman muhalif bir tonu olacak” diyen Emrah Serbes, demokrasi nöbetlerine gönderme yaparak, “İdam isteriz diye bir demokrasi nöbeti olamaz. Behzat Ç. emirle nöbet tutmaz. Behzat Ç. kendi nöbetini tutacak” ifadesini kullanmıştı.

You must be logged in to post a comment Login