Fatih Altaylı ile Teke Tek yayından kaldırıldı mı?

O kararı açıkladı konuklar şok oldu

17 Mart 2016 Perşembe, 01:58

Fatih Altaylı‘nın sunduğu ekran klasiği program Teke Tek Özel programı neden bitti işte Fatih Altaylı‘nın o açıklaması..

Habertürk TV‘de uzun yıllardır yayınlanan Fatih Altaylı’nın hazırlayıp sunduğu Teke Tek programı yayından kaldırıldı. Celal Şengör, İlber Ortaylı ve Murat Bardakçı’nın konuk olduğu Çarşamba gecesi yayınlanan programda Fatih Altaylı herkesi şaşırtan bir açıklama yaptı. Teke Tek programın artık sona erdiğini ve son defa ekranda olduğunu açıklayan Altaylı “Bu akşam uzun yapacağız programı. Çünkü bu akşam son program. Bu benim çocuğum gibi oldu. Çok ciddi üzüldüm. 23 senedir televizyonculuk yapıyorum. Bu program kadar kendimi bulduğum keyifle yaptığım başka şey yoktu. Çok üzgünüm. Bu kararın benimle ilgisi yok, kanal yönetiminin kararı. Kanal yönetimi bize iyisin hoşsunuz dedi ama buraya kadar dediler. Evladımdan ayrılmış gibi üzüldüm. Dün bu kararı öğrendikten sonra tansiyonum yükseldi üzüntüden burnum kanadı” dedi.

Program konukları Celal Şengör ve İlber Ortaylı da Altaylı’nın açıklamasından sonra adeta şok oldular ve üzüntülerini dile getirdiler.

Programın önümüzdeki haftaki konuklarının bile hazır olduğunui yabancı bilim adamlarının katılmasını planladıklarını söyleyen Fatih Altaylı, kanal yönetiminin sürpriz kararıyla çok üzüldüğünü ekranlarda anlattı. Altaylı, ” Belki başka platformlarda yeniden bir araya geliriz. Belki İlber Hoca’nın Celal Hoca’nın kütüphanelerinden Periscope’tan Youtube’dan yayın yaparız” şeklinde konuştu

TARİHİN ARKA ODASI DA YAYINDAN KALDIRILMIŞTI

Ünlü gazeteci ve tarihçi Murat Bardakçı’nın da uzun süre Habertürk’te yaptığı  ve keyifle izlenen Tarihin Arka Odası programı da geçtiğimiz Ekim ayında yayından kaldırılmıştı. Fatih Altaylı’yla dost olan ve birlikte program da yapan Bardakçı, programının kaldırılmasından sonra bir daha ekranlara çıkmama kararı almıştı. Ancak Bardakçı bu kararını Teke Tek’in son bölümü için bozdu ve Celal Şengör, İlber Ortaylı’yla birlikte programa konuk oldu.

Son dönemlerde haftada iki gün yayınlanan Tete Tek programında, haftada bir akşam İlber Ortaylı ve Celal Şengör konuk oluyordu. Programda bilimden tarihe çeşitli konular, seyirci yorumlarıyla birlikte konuşuluyordu.

You must be logged in to post a comment Login