Frequency dizisi

07 Eylül 2016 Çarşamba, 01:11

Frequency dizisinin konusu ne? Frequency dizisinde hangi oyuncular rol alıyor? Frequency dizisi izle. Frequency dizisi hakkında tüm haberler…

Amerikalı senarist ve yapımcı Jeremy Carver tarafından oluşturulan ‘Frequency’ The CW kanalının yaklaşan bilim kurgu, drama ve gizem türündeki dizilerinden biridir.

Jeremy Carver en iyi “Supernatural” ve Syfy’de dört sezon yayınlanan Kuzey Amerika serisi “Being Human” gibi doğaüstü dizileri ile bilinir. Toby Emmerich (Rush Hour dizi), Jennifer Gwartz (Forever), Dan Lin (Forever) ve John Rickard yönetici yapımcı olarak hizmet veren isimlerdir. Çekimleri Vancouver’da yapılan dizinin üretimi Lin Pictures ve Warner Bros. Television tarafından yapılmaktadır. Pilot bölüm “Fringe” nin yönetmeni Brad Anderson tarafından çekilmiştir.

“Mad Men”, “FlashForward” ve “The Tomorrow People” dizileri ile öne çıkan, Amerikalı aktris ve model Peyton List’in başrolünü paylaştığı dizide ayrıca Riley Smith (Nashville, True Blood), Mekhi Phifer (Lie to Me), Anthony Ruivivar (Banshee), Lenny Jacobson (Nurse Jackie, Big Time in Hollywood, FL), Devin Kelley (Resurrection ve Daniel Bonjour rol almaktadır.

Dizi, Gregory Hoblit’in yapımcısı ve yönetmeni olduğu 2000 yapımı aynı isimli filmden esinlenerek uyarlanmıştır. Dedektif Raimy Sullivan (Peyton List) bulunması zor bir doğa olayı sonucunda amatör bir telsizle bir frekans yakalar. Bu sayede yıllar önce (1996) kendisini terk eden ve ölen babası Frank Sullivan (Riley Smith) ile konuşmanın mümkün olduğunu keşfeder. Oluşturdukları bu bağlantı sayesinde fahili meçhul bir cinayet davası üzerinde birlikte çalışırlar. Ancak geçmişte yaptıkları değişiklikler kelebek etkisi yaratak günümüzde istenmeyen gelişmelere yol açar.

Frequency2

FREQUENCY DİZİSİNDEN BİLGİLER

Yaratıcı: Jeremy Carver

Oyuncular: Peyton List, Riley Smith, Jeffrey Corazzini, Rich Manley, Michael Yebba, Mekhi Phifer, Anthony Ruivivar, Lenny Jacobson

Konu: 2000 yılında vizyona giren bilimkurgu filminin TV uyarlaması olan yapım, 2016’da yaşayan ve polis dedektifliği yapan bir kadının 1996’da ölmüş olan dedektif babasının gençliği ile iletişim kurmanın yolunu buluyor.

Frequency3

Yayın Tarihi: 5 Ekim‘den itibaren Çarşamba 21.00‘de (Arrow’un ardından) ekrana gelecek.

Rakipleri: Modern Family (ABC), Black-ish (ABC), Criminal Minds (CBS), Law & Order: Special Victims Unit (NBC), Empire (FOX)

You must be logged in to post a comment Login