Galatasaray’dan Sabri Sarıoğlu açıklaması

04 Aralık 2015 Cuma, 11:42

Galatasaray, Sabri Sarıoğlu’nun sözleşmesinin otomatik olarak uzama opsiyonunun karşılıklı olarak iptal edildiğini
açıkladı.

Galatasaray’da Sabri Sarıoğlu ile ilgili dikkat çekici bir karar alındı. Tecrübeli futbolcunun sözleşmesindeki otomatik uzama opsiyonu iptal edildi.

Galatasaray’da Sabri Sarıoğlu ile haziran ayında 1+1 yıllık sözleşme imzalanmıştı. Anlaşmadaki 1 yıllık opsiyonun hayata geçmesi için, 31 yaşındaki futbolcunun 15 resmi maçta ilk 11’de oynaması veya 20 maçta forma giymesi gerekiyordu.

Taraflar arasında yapılan görüşmeyle, sözleşmedeki opsiyon maddesi kaldırıldı. Bu durumda Sabri Sarıoğlu’nun kulübüyle sözleşmesi sezon sonunda bitecek ve yeni anlaşma yapılmaması halinde tecrübeli futbolcu serbest kalacak.

Galatasaray’da daha önce Umut Bulut’un sözleşmesi otomatik olarak uzamıştı. Golcü futbolcuyla ilgili teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun açıklamaları yönetimin tepkisini çekmiş ve ardından kulüp Hamzaoğlu ile yollarını ayırmıştı.

Sarı kırmızılı kulüpten, konu ile ilgili yapılan açıklama şu şekilde:

“Profesyonel futbolcumuz Sabri Sarıoğlu ile şirketimiz arasında 1+1 sezon olarak imzalanan sözleşmenin, oyuncunun sezon içinde belli maç sayısına ulaşması halinde otomatik olarak uzama opsiyonu karşılıklı varılan mutabakat çerçevesinde iptal edilmiştir.

Altyapıdan yola çıkan, en zor zamanlarda kaptanlık pazubandını taşıyan ve her şart altında Galatasaray için terinin son damlasına kadar savaşan oyuncumuza, sergilediği Galatasaraylılık duruşundan ötürü teşekkür ederiz.

Kendisinin geçmişte olduğu gibi önümüzdeki dönemde da bu forma ve arma için elinden gelenin en iyisini yapacağına olan inancımız tamdır.

Saygılarımızla.

Galatasaray Spor Kulübü”

You must be logged in to post a comment Login