baby sensory

Game of Thrones hayranlarına kötü haber

05 Ocak 2016 Salı, 00:04

Song Of Ice And Fire serisi Game of Thrones’a uyarlanan ABD’li yazar George R.R. Martin’den dizinin hayranlarını üzecek bir haber geldi.

Peki bu durum dizinin seyrini nasıl etkileyecek?

Martin’in halihazırda oldukça yavaş ilerleyen üretim sürecini göz önünde bulunduran yapım ekibi, dizinin kitabın önüne geçmesine karar vermişti.

Başka bir deyişle henüz yayınlanmayan kitaptaki olayları önceden senarist ekiple paylaşan Martin, dizinin ilerlemesine olanak sağlamış durumda ancak, Martin’in yazmadaki yavaşlığı dizinin hızını da etkileyebilir.

Dizinin yapımcı şirketi HBO’nun başkanı Michael Lombardo, geçtiğimiz aylarda basına yaptığı açıklamada dizinin senaristleri David Benioff ve Dan Weiss’in Game of Thrones’u 8 sezonda tamamlamayı planladıklarını belirtmişti. Bu açıklamaya göre, sevilen dizi 2018’de ekranlara veda edecek.

game of thrones (17)

Serinin bu tarihten önce tamamlanamasın halinde bitiş tarihinin ertelenmek zorunda kalıp kalmayacağı ise henüz netlik kazanmış değil.

Game of Thrones’un 6’ncı sezonu Nisan 2016’da beyaz ekrana dönecek. Görünen o ki merakla beklenen sorunun cevabı yeni sezonun beyaz ekrana geri döneceği Nisan 2016’ya kadar cevapsız kalacak. İşte dizinin fanatiklerinin cevabını merakla beklediği diğer sorular:

game-of-thrones

SEZONDA NELER YAŞANACAK?

Arkadaşlarının ihanetine uğrayan Jon Snow öldü mü? Melisandre onu diriltebilir mi?

Myrcella Baratheon zehirlenerek öldü. Peki Jaime, ona ilk kez sarılan, ilk evladını kaybetmekle nasıl başa çıkacak? Myrcella’nın erkek kardeşi olan kralın bu konuda tepkisi ne olacak? Cersei intikamını nasıl alacak?

Brienne, savaşı kaybeden Stannis’i öldürdü mü? Amacı Sansa’nın güvenliğini sağlamak olan Brienne için intikam alma isteği, Sansa’yı kurtarabilecek yegane adamla ittifak yapma ihtiyacına baskın mı geldi?

Game of Thrones

Game of Thrones

Arya kör mü olacak? Yoksa o da Bran gibi bir becerisini kaybedip bir başkasına mı kavuşacak?

Cersei saçlarına veda etti ve bir Ana Kraliçe olarak yürüdüğü yollardan çırılçıplak bir şekilde, üzerine tükürülerek saraya dönmeyi başardı. Cersei’nin intikamı nasıl olacak? Kral oğlunun duruma tepkisi nasıl kendini gösterecek? Sarayda kimler Cersei ile ittifak kurup, kimler onu düşmanı ilan edecek? Ve en önemlisi Dağ’ın bütün bunlar olurken rolü ne olacak?

Daenerys Targaryen ve minik yavrusunun uçuşu pek hoş olmasına hoştu. Ama Daenerys’i savaşçılarla çevrili bir çölde, hiç de annesinin sözünü dinlemeye çalışmayan bir Drogon ile görmek içler acısıydı. Daenerys, hayatta kalmayı başaracak mı? Yoksa tarih tekerrür mü edecek?

Theon sonunda insafa gelip Sansa’ya destek olmaya karar verse de ikilinin atladığı yer daha önce Bran’in itildiği yükseklikte değil miydi? İkili yaşayabilecek mi?

You must be logged in to post a comment Login