e
sv

Güllerin Savaşı dizisi Kanal D

avatar

tvaktuel

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Güllerin Savaşı dizisi konusu, oyuncuları ve yeni bölüm fragmanı

Başrollerini Barış Kılıç, Damla Sönmez ve Canan Ergüder’in paylaştığı Güllerin Savaşı dizisi 11. bölümüyle 20 Eylül Cumartesi akşamı 20.00’de Kanal D’de yayınlanacak. Güllerin Savaşı yeni bölümde Gülru duygularıyla yüzleşecek. Gülru, kalbinin usul usul Ömer için çarpmaya başladığını fark ediyor ve duygularıyla yüzleşmeye başlıyor.

GÜLLERİN SAVAŞI 11. BÖLÜM FRAGMANI

11. BÖLÜM KONUSU
Cihan’ın yaşadıkları Gülru ve Gülfem’i sarsar. Gülru’ya olan öfkesi dinmek bilmeyen Gülfem, kabusa dönen sürprizin acısını çıkarmaya kararlıdır. Korkunç gecenin ardından Gülru, güne bambaşka bir sürprizle uyanır. Teknede ve sonrasında yaşananlar Gülru’nun kalbine hiç beklemediği bir ‘şey’ yapmıştır. Gülru, kalbinin usul usul Ömer için çarpmaya başladığını dehşetle fark eder.
Duygularını allak bullak eden bu gerçekten kaçmak için atabileceği en büyük adımı atar ve Mert’le nişan yüzüklerini geri takar. Ancak, teknedeki gecenin ardından öfke patlaması yaşayan Mert’in yaptığı büyük hatadan habersizdir. Artık her ikisi de kendi duygularının farkında olan Ömer ve Gülru, iç dünyalarını altüst eden kalp çarpıntılarını bastırmak için ellerinden geleni yaparlar. Gülru köşe bucak Ömer’den kaçarken, Gülfem’in büyük sürprizine ise hazırlıksız yakalanır.

Dizinin genel hikayesi ise şöyle:

‘Güllerin Savaşı’, masum bir çocukluk hayalinin gerçek bir kabusa, önce bir genç kızın, sonra ailesinin ve tüm sevdiklerinin felaketine dönüşmesinin, ‘gibi’ olmak isterken, ‘O’ olmanın, yitirilen masumiyetin ve insanın kendi benliğinden bir başkasına dönüşmesiyle yaşanan manevi çöküşün hikayesi.

Yapımcılığını Medyapım’ın üstlendiği ve senaryosunu Melis Civelek ile Sırma Yanık’ın kaleme alacağı dizinin yönetmenliğini ise Merve Girgin üstlenecek.

Güllerin Savaşı dizisi Temmuz ayında Kanal D ekranlarında başlayacak! Dizide Barış Kılıç, Damla Sönmez ve Canan Ergüder’le birlikte Serap Aksoy, Atilla Şendil, Yiğit Kirazcı, Arif Pişkin, Sercan Badur, Meltem Pamirtan, Berk Yaygın, Münire Apaydın, Zeynep Köse ve Pınar Afşar da rol alıyor. Senaryosunu Melis Civelek’in Sırma Yanık’la kaleme aldığı, yapımcılığını Medyapım’ın üstlendiği ve Merve Girgin’in yönettiği Güllerin Savaşı, yakında Kanal D’de başlıyor.

Güllerin Savaşı dizisi, masum bir çocukluk hayalinin gerçek bir kabusa; önce bir genç kızın, sonra ailesinin ve tüm sevdiklerinin felaketine dönüşmesinin hikayesidir. ‘Gibi’ olmak isterken, ‘O’ olmanın, yitirilen masumiyetin ve insanın kendi benliğinden bir başkasına dönüşmesiyle yaşanan, manevi çöküşün hikayesidir.

İstanbul’un kenar mahallelerinden birinde doğup, mahallenin ‘öteki’ ucunda, babasının bahçıvanlık yaptığı köşkte büyüyen Gülru’nun, 6 yaşından beri tek bir dileği vardır; büyüyünce köşkün güzeller güzeli kızı Gülfem gibi olmak.

Gülru, doğduğu hayat ile içinde olduğu hayat arasında dağlar kadar fark olsa da, iki hayatı da acısıyla tatlısıyla sahiplenmiştir. Onu çok seven ama maddi manevi kompleksleri yüzünden köşk ve okul dünyasını düşman bilen Mert’le ite kaka sürdürdükleri bir çocukluk aşkları vardır.

Gülfem’in yıllar sonra evine dönmesiyle, Gülru’nun çocuksu hayranlığı alevlenir. Gülfem’in ilk kalp kırıklığı olan unutulmaz aşkı Ömer’in, Gülru ile sıradışı bir şekilde tanışmaları ise bundan sonra ne köşkte ne de mahallede hiçbir şeyin aynı olmayacağının habercisidir. Ömer, Gülru’nun önce aklını, sonra kalbini karıştırıp, onu gerçek aşkla tanıştırırken, hayaller ve gerçeklerin altüst olması kaçınılmazdır.

Hayatının zirvesinde olan Gülfem ile hayallerine giden yolun henüz başında olan Gülru’nun aşkla ve savaşla imtihanları, etraflarındaki herkesin kaderini yeniden yazarken, ikisi için de aşkta ve savaşta her şey mübahtır.

Barış Kılıç

Barış Kılıç

Barış Kılıç kimdir?

“Adını Feriha Koydum” dizide büyük ses getiren gündemlere damgasını vuran yakışıklı oyuncu Barış Kılıç, 1978 yılında Malatya’nın Erguvan ilçesinde doğdu. 5 yaşına kadar orada yaşadı. 1983′te İstanbul’a taşındı. 35 yaşında olan yakışıklı oyuncunun 2 kız kardeşi var. Küçük kız kardeşi fizyoterapist. Ablası psikolojik danışman. Babası emekli ilkokul öğretmeni.  Evli ve iki  çocuk babası olan genç delikanlı, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirdi. Fakülteyi bitirdikten sonra Amerika’ya gitti. Amerika’da lisan programlarına katıldı, dilini geliştirdi. Yeditepe Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı. Üniversite birinci sınıftan itibaren oyunculuk yapmaya başladı. O zamanlar reklam filmlerinde rol alıyordu. 2004′te Kanal D’de Kadir İnanır’ın baş rolünü oynadığı “Bütün Çocuklarım” adlı dizide rol aldı. Daha sonra “Adını Feriha Koydum” adlı dizi canlandırdığı Kaptan Levent karakteri ile büyük çıkış yakalayan Kılıç, “Merhaba Hayat” adlı dizide de milyonların gönlüne taht kurdu.

Barış Kılıç boyu 190, kilosu 83’tür.

damla-sonmez

Damla Sönmez

Damla Sönmez Kimdir?

2009 yılında Bornova Bornova filmiyle 46. Altın Portakal Film Festivalinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

Türk televizyonunda birçok yapımda yer alan Damla Sönmez, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda yarı zamanlı 2 yıl keman 1 yıl piyano dalında öğrenim gördü.

St. Joseph Lisesi’ni bitirdikten sonra Fransa’da Paris Sorbonne Üniversitesi’nde tiyatro eğitimi alan oyuncu, Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne devam etmektedir.

Canan Ergüder Kimdir?

Üsküdar Amerikan Lisesi’nden mezun olduktan sonra Franklin and Marshall College’da sosyoloji ve tiyatro okumuştur. Ardından da Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek New York Actors Studio Drama School’da oyunculuk üzerine yüksek lisans yapmıştır. Birçok tiyatro oyununda oynayan Ergüder, Actors Studio’da hayat boyu üyeliği de kazanmış durumdadır.

Ergüder, en son Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi adlı televizyon dizisinde rol almış, fakat yeni bir projede yer almak için (Atlılar) diziden ayrılmıştır. Ancak proje iptal olmuştur.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Güllerin Savaşı dizisi Kanal D

x