Güllerin Savaşı dizisinin yurtdışı başarısı

Kanal D’de 2 sezon yayınlanan Güllerin Savaşı dizisi yerli diziler içinde en çok ihraç edilen ikinci dizi oldu.

Başrollerini Damla Sönmez, Canan Ergüder, Kenan Ece ve Barış Kılıç’ın paylaştığı Güllerin Savaşı, Kanal D’de 2 sezon boyunca 68 bölüm yayınlanmış ve Şubat 2016’da final yapmıştı. Dizi ekranlara veda etti ancak büyük bir başarı elde etti. Güllerin Savaşı, yurtdışına satılan yerli diziler içinde en fazla ihraç edilen 2. dizi olmayı başardı.

Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği (TET) 2016 yılı İhracat Başarı Ödülleri, 14 Nisan tarihinde sahiplerini buldu. Elektrik Elektronik ve Hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren ihracat şampiyonlarının ödüllendirileceği 2016 TET İhracat Başarı Ödül Töreni, 14 Nisan Cuma günü Ortaköy Four Seasons Hotel’de gerçekleştirildi.

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, TET Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fatih Kemal Ebiçlioğlu ve sektör temsilcilerinin katıldığı törende Türkiye geneli Elektrik Elektronik, Hizmet sektörü, Edebi Eser ve Televizyon Dizileri alanlarında en çok ihracatı gerçekleştiren firmalar ödüllendirildi.

Diziler İhracat Şampiyonu Oldu
TET bünyesinde bulunan hizmet sektörünün önemli ihracat kalemlerinden dizi, sinema ve kitap gibi kültürel hizmetler bu yıl üçüncü kez ödüllendirildi. Tüm ülkelere ihraç edilen Türk dizilerinden Güllerin Savaşı, 2016 yılında en çok ihraç edilen ikinci dizisi ödülüne layık görüldü.

Törene katılan Doğan TV Kurumsal Strateji ve Uluslararası Satış Grup Başkanı Özge Bulut Maraşlı ödülü, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, TET Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fatih Kemal Ebiçlioğlu’nun elinden MED Yapım Genel Müdürü Fatih Aksoy ile birlikte kabul ederken “Dizi ihracatımız yakın tarihlere dayanıyor. Pazarımızı hızlı büyüttük. Simdi türk dizilerinin kalitesi ve fiyatlarıyla lig atlama zamanı.” dedi.

Törene Doğan TV Yurtdışı İçerik Satış ve İş Geliştirme Direktörleri Ezgi Ural ve Emrah Turna’nın yanı sıra Güllerin Savaşı dizisinin oyuncuları Canan Ergüder, Kenan Ece ve Barış Kılıç da katıldı.

Güllerin Savaşı, yönetmenliğini Emre Kabakuşak’ın, senaristliğini Melis Civelek ve Sırma Yanık’ın, yapımcılığını ise Medyapım’ın üstlendiği, başrollerini Damla Sönmez, Canan Ergüder ve Barış Kılıç’ın paylaştığı, 2014 yapımı Kanal D dizisidir. İlk bölümü 8 Temmuz 2014’te ekrana gelmişti.

Mesleği için yurtdışına giden Ömer Hekimoğlu üzüntülü bir şekilde, geri dönmek üzere, Türkiye’ye gelir ancak burdaki olaylar karşısında geri dönemez. Gülfem eski aşkıdır fakat evin hizmetçisi aynı zamanda Gülfem Sipahinin de büyük hayranı olan Gülru’ya karşı ilgi duymaktadır. Gülfem’in kardeşi Cihan, küçükken ablasının onu boğmaya çalışmasından dolayı bir travma geçirmiştir ve Cihan’da Gülru’ya aşıktır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Güllerin Savaşı dizisinin yurtdışı başarısı

x