İçerde dizisi 5. bölümde nefes kesecek operasyon sahnesi

İçerde’den Hollywood filmlerini aratmayacak sahneler

17 Ekim 2016 Pazartesi, 01:09

Show TV’nin Ay Yapım imzalı dizisi İçerde yeni sezonun en fazla konuşulan dizisi oldu. İçerde dizisi yayınlanır yayınlanmaz fenomene dönüştü.

İÇERDE’NİN FİNAL TARİHİ BELLİ OLDU

Aksiyon filmi tadında ‘İÇERDE’
‘İçerde’nin merakla beklenen yeni bölümü, Hollywood’un aksiyon filmlerini aratmayacak bir operasyon sahnesini ekrana taşıyacak. Bu heyecan dolu sahne çok konuşulacak.

Show TV’nin izlenme rekorları kıran Ay Yapım imzalı dizisi ‘İçerde’ yarın akşam soluksuz izlenecek yeni bölümüyle ekrana gelecek. Senaristliğini Ertan Kurtulan ve Toprak Karaoğlu’nun, yönetmenliğiniyse Uluç Bayraktar’ın üstlendiği dizinin yeni bölümündeki büyük operasyon sahnesi, Hollywood’un aksiyon filmlerini aratmayacak.

Yusuf Müdür, Sarp’ın muhbirliği sayesinde ele geçirdiği bilgilerle Celal’in büyük sevkıyatına bir operasyon düzenleyecek. Mert’in de katılacağı heyecan dolu operasyon sahnesi izleyenleri yine ekrana kilitleyecek.

icerde-dizisi-5-bolum-operasyon

OPERASYON SAHNESİ BİRE BİR ÇEKİLDİ
‘İçerde’ ekibi, dizinin bu sahneleri için büyük bir titizlikle çalıştı. Çekimlerin gerçek bir operasyon sahnesine benzemesi için en ufak bir detay atlanmadı.

Yusuf Müdür’ün Özel Harekât ekip desteğiyle gerçekleştirdiği baskın sahnesinde yaklaşık 100 figüran özel tim ve sivil polis olarak görev aldı. 80’e yakın aracın kullanıldığı sahnelerde özel tim kostümleri sahneye özel olarak bire bir dikildi. Bu sahnelerin gerçek bir operasyondan farksız olması adına, operasyonda görev alanların yapması ve söylemesi gerekenler konusunda uzman kişilerden danışmanlık alındı.icerde-dizisi-cagatay-ulusoy

İÇERDE 5. BÖLÜMDE NELER OLACAK?icerde-dizisi-mustafa-ugurlu

Yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği İçerde’nin başrollerinde; Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor, Mustafa Uğurlu, Bensu Soral, Damla Colbay, Rıza Kocaoğlu, Nihal Koldaş, Gözde Kansu ve Yıldıray Şahinler yer alıyor.

“İçerde”nin 5. bölümünde; Melek’in, Sarp ile ilgili şüpheleri vardır. Bu durumu netleştirmek zorunda olduğunu hisseder. Eğer Yusuf’a bilgiyi götüren Sarp ise bunu Celal ile paylaşmak zorundadır. Sarp, Necip’ten kardeşinin hayatta olduğunu öğrenince çok sevinir ama Necip evini yakarak izini kaybettirmiştir. Sarp, Celal’in özel misafiri Akın Işık ile büyük bir sevkiyat işi yapacağını öğrenir. Bu sefer kesin Celal’in işini bitireceğini ve kardeşine ulaşacağını düşünüyordur. Bu arada Füsun’un Lokantası’nda Barış diye bir çocuk işe başlar. Füsun’un anne şefkatiyle yaklaştığı Barış acaba kimdir? Celal için çember daralırken, oyun kuran Melek; Sarp’ın, Yusuf’un adamı olduğunu ortaya çıkarabilecek midir?

“İçerde”, iki kardeşin birbirini bulma hikayesini anlatan yeni bölümüyle 17 Ekim Pazartesi akşamı saat 20.00’de Show TV’de!

Pazartesi akşamları milyonları ekran başına toplayan, ezber bozan senaryosu, Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor, Mustafa Uğurlu, Bensu Soral, Damla Colbay, Rıza Kocaoğlu, Nihal Koldaş, Gözde Kansu ve Yıldıray Şahinler gibi isimlerden oluşan güçlü oyuncu kadrosu, nefes kesen sahneleri ve prodüksiyonuyla ilk bölümünden itibaren fenomen haline gelen ‘İçerde’ sadece reyting sıralamasında değil, birçok alanda adını zirveye yazdırdı.

REYTİNGLERDE HER HAFTA AÇIK ARA FARKLA ZİRVEDE
‘İçerde’, Tüm Kişiler, A/B Sosyo Ekonomi Statü ve ABC1 kategorileri olmak üzere tüm kategorilerde her hafta rakiplerine fark atarak ilk sıraya yerleşiyor. Yayınlanan 4 bölümüyle toplam 21 milyon 947 bin kişiye ulaştı.

TÜRKİYE’DE TT, DÜNYADA WTT
Sosyal medya araştırma şirketi Somera’nın verilerine göre ‘İçerde’ için Twitter’da toplam 516.453 tweet atıldı. Her hafta yayın sırasında hem Türkiye hem dünya gündemine giren ‘İçerde’ TT listesinde zirvedekini yerini alıyor. Dizi, Trending Topic listesinde Türkiye’de toplamda 43 saat 10 dakika TT, dünyadaysa 25 saat WTT oldu.

#İçerde, #Çağatay Ulusoy, #Aras Bulut İynemli, #Çetin Tekindor, #Bensu Soral, #Rıza Kocaoğlu, #İçerdeyim ve #Sarp etiketleri TT listesinde yer aldı. Dizi, 1’inci bölümde, Türkiye gündeminde 11 saat 50 dakika, dünya gündemindeyse 7 saat 35 dakika kaldı.icerde-dizisi-mustafa-ugurlu-2

2’nci bölümde, Türkiye gündeminde 10 saat 40 dakika, dünyadaysa 4 saat 15 dakika kaldı. 3’üncü bölümde Türkiye gündeminde 11 saat 20 dakika, dünyadaysa 4 saat 50 dakika kalırken; 4’üncü bölümünde Türkiye’de 14 saat 10 dakika, dünyadaysa 8 saat 45 dakika TT listesinde kalarak rekora imza attı.

YOUTUBE’DA EN ÇOK İZLENENLERDE
‘İçerde’nin bölümleri, Youtube resmi hesabından yaklaşık 18 milyon 85 bin kişi tarafından izlendi. Yayınlanan fragmanlarıysa yine Youtube sayfasından 13 milyon 201 bin kişiye ulaştı.

MÜZİK LİSTELERİNDE DE 1 NUMARA!
‘İçerde’nin Toygar Işıklı imzalı, yaylı kayıtları Prag Filarmoni Orkestrası tarafından çalınan jenerik müziği İtunes’ta en çok indirilen eser oldu. Dizide yayınlanan, Erkin Koray’ın seslendirdiği ‘Tek Başına’ adlı şarkı aynı hafta Spotify’da en çok indirilen şarkı oldu.  Ayrıca televizyon ekranlarında ilk defa bir Coldplay şarkısı ‘İçerde’de kullanıldı. 3’üncü bölümde yer alan Sarp-Melek yakınlaşma sahnesinde dünyaca ünlü grubun ‘Yellow’ adlı şarkısı yeraldı.

You must be logged in to post a comment Login