İşte genç Kösem Sultan Anastasia Thsilimpou

Merakla Kösem Sultan’ın çekimleri başladı..İşte ekranların yeni yıldız adayı Anastasia Thsilimpou

12 Eylül 2015 Cumartesi, 12:27

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinden ilk fotoğraflar yayınlandı. Devletin, hanedanın başında, entrikaların tam ortasında, rekabet ve aşk ile büyüyen Kösem’in hikayesi Ekim’de Star’da başlıyor.

Türkiye’yle birlikte dünyanın 60’ı aşkın ülkesinde on milyonlarca izleyiciyle buluşup, global bir ekran fenomenine dönüşen Muhteşem Yüzyıl’ın yapım şirketi TIMS Productions, Osmanlı tarihi ve hanedanına damga vuran Kösem Sultan’ın hikayesiyle geri dönüyor.

Yapımını Tims Productions’ın, yapımcılığını Timur Savcı’nın yaptığı, senaryosunu Yılmaz Şahin’in yazdığı,   yönetmenliğini ise; Zeynep Günay Tan, Mert Baykal ve Deniz Koloş’un üstlendiği  “Muhteşem Yüzyıl-Kösem” dizisinin çekimleri başladı. Hanedanın ve devletin en kilit noktalarında tam kırk yıl duran Kösem’in aşkla, kanla, güç savaşlarıyla, büyük zaferler ve ağır yenilgilerle geçen ömrü hummalı ve titiz bir çalışmayla izleyicisini ekrana bağlamaya hazırlanıyor.Anastasia-Thsilimpou-kösem
Taht hediyesi: Kösem
Babasının ani ölümünden sonra henüz sancağa bile çıkmadan kendini tahtta bulan Sultan Ahmed’ın, resmini görüp aşık olduğu küçük Rum kızı Anastasia’yı, Safiye Sultan, taht hediyesi olarak Ahmed’e getirir.  Ahmed ve Kösem, hem Batı’dan hem Doğu’dan çevrelenen bir dünya devletinin var olma savaşının yüklerini omuzlarında taşıyarak yürüyecekleri bu yolda,  aşklarının büyük gücüyle birlikte büyüyecekler.

Kösem için Yunan oyuncuAnastasia-Thsilimpou-kösem-sultan
Sultan Ahmed karakteriyle başarılı, genç oyuncu Ekin Koç kamera karşısına geçerken; Kösem Sultan’ın ilk gençlik yıllarını ise Yunanistanlı oyuncu  Anastasia Thsilimpou canlandırıyor. Kösem karakteri için seçmelere katılan ve başarılı bir performansı sergileyen Thsilimpou, daha önce sinema, tiyatro ve reklam filmlerinin yanı sıraönemli Yunan dizilerinde de rol aldı. Lise üçüncü sınıf öğrencisi olan genç oyuncu, Kösem karakteri için Türkçe öğrenmeye başladı.

Yapımını Tims Productions’ın, yapımcılığını Timur Savcı’nın yaptığı, senaryosunu Yılmaz Şahin’in yazdığı,   yönetmenliğini ise; Zeynep Günay Tan, Mert Baykal ve Deniz Koloş’un üstlendiği  “Muhteşem Yüzyıl-Kösem” dizisinin tanıtımı dün akşam, Doğuş Grubu’nun bütün televizyon kanallarında aynı anda ekrana geldi. 21.45’te ekranlara gelen “Muhteşem Yüzyıl-Kösem” tanıtımı, 22.03’de Türkiye Trending Topics (TT) listesine girdi ve gece boyunca 4. sırada kaldı.

You must be logged in to post a comment Login