İşte unutulmaz set kazaları

08 Ağustos 2014 Cuma, 14:22

Başarılı oyuncu Öykü Çelik geçtiğimiz hafta rol aldığı Darbe adlı sinema filminin setinde motosiklet kazası yaşadı. Büyük bir faciadan kıl payı kurtulan Çelik, akıllara dizi ve film setlerinde yaşanan kazaları getirdi. İşte ünlü isimlerin ölümden döndükleri unutulmaz set kazaları.

AYÇA VARLIER

Ayça Varlıer ve Erkan Petekkaya da sette boğulma tehlikesi atlattı.Son Bahar dizisinin çekimlerinde Ayça Varlıer ile Erkan Petekkaya rol gereği kendilerini Boğaz’ın akıntılı sularına bıraktı. Varlıer, su altındaki bir cisme çarparak çenesini incitti.Ünlü oyuncu  uzun süre dipte kalınca Erkan Petekkaya rol arkadaşını kurtardı.

EBRU AKEL

Ebru Akel de rol aldığı dizide dublör kullanmak istemeyince ölümün kıyısına kadar geldi. Bir gemiden denize düşme sahnesinde dublör yerine kendisi oynamak isteyen Akel, set ekibi atladığı geminin motorunu durdurmayı unutunca pervaneye doğru sürüklendi.  Gemi pervanesi Akel’in çığlıkları üzerine durduruldu.

NURGÜL YEŞİLÇAY

Ünlü oyuncu kısa çekimleri İzmir’de süren ‘Gece’ filminin setinde ayağını kesti. Yeşilçay’a 10 dikiş atıldı.

TUBA BÜYÜKÜSTÜN

Ünlü yıldız Tuba Büyüküstün, Gönülçelen dizisinin setinde kaza geçirdi. Dizinin benzin istasyonunda yapılan çekimlerinde jeneratörler patlayınca settekiler  felaketin eşiğinden döndü.

UĞUR PEKTAŞ

2005’te ‘Düşler ve Gerçekler’ adlı dizinin setinde yaşanan kaza, ucuz atlatıldı. Uğur Pektaş ve Ömür Arpacı, bir otomobile benzin döküp ateşe vereceklerdi.  Ancak çakmağı çakınca iki oyuncu da tutuştu. Çünkü ellerine benzin bulaşmıştı. Can havliyle denize atladılar ve  ölümden kurtuldular.

CEM YILMAZ

Hok­ka­baz fil­mi­nin çe­kim­le­rin­de bo­ğul­ma teh­li­ke­si at­lat­tı. Yıl­maz, fil­min fi­na­lin­de içi su do­lu cam fa­nu­sun içi­ne gi­re­rek ki­lit­le­ri açıp çık­ma­ya ça­lı­şı­yor­du. Yıl­maz, “O­ra­da ki­lit­li kal­dım, az kal­sın ger­çek­ten bo­ğu­lu­yor­du­m” di­ye ko­nuş­tu.

BURCU KARA

Bir dönem Bi’ Dünya Tasarım adlı programını sunan Burcu Kara, Nevşehir’de uçurumun kenarında yapılan çekimler sırasında çıkan sert bir rüzgarın etkisiyle ayağı sendeleyince kayalıklardan yuvarlanma tehlikesi atlattı.

SERKAN ALTUNORAK

Serkan Altunorak bir dönem rol aldığı ‘İmkansız Aşk’ dizisinde çekilen Rus ruleti sahnesinde  kuru sıkı  silahı şakağına dayayarak ateş edince  ağır yaralandı ve ölümden kıl payı kurtuldu.

KIVANÇ TATLITUĞ

Yakışıklı oyuncu rol aldığı Kurt Seyit ve Şura adlı dizinin Rusya’da çekilen bölümlerinde attan düştü. Ölüm tehlikesi atlatan Kıvanç Tatlıtuğ’un kaburgaları kırıldı.

BUGÜN GAZETESİ

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...