Kadir Doğulu Muhteşem Yüzyıl Kösem’den ayrıldı mı?

Mehmet Giray Han rolü için açıklama yaptı

13 Mayıs 2016 Cuma, 01:22

Mehmet Giray Han rolünü canlandıran Kadir Doğulu Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinden ayrıldı mı?

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM’DE HÜLYA AVŞAR İÇİN FLAŞ KARAR

Star TV’nin sevilen dizisi Muhteşem Yüzyıl Kösem‘de sezon finali yaklaşırken bir önemli ayrılık daha yaşandı. Muhteşem Yüzyıl Kösem‘de Kırım Hanı Mehmet Giray Han rolünü oynayan ünlü oyuncu Kadir Doğulu diziye 26. bölümde veda etti. Kadir Doğulu, hikayedeki yolculuğunun bittiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Kadir Doğulu dizisinin 12 Mayıs Perşembe yayınlanan 26. bölümünde son defa rol aldı ve diziye veda etti.

Kadir Doğulu yeni sezonda rol alacağı dizinin haberini de verdi. kadir-doğulu-mehmet-giray-han
Sultan Ahmed tahta geçtiğinde Osmanlı tahtının onun dışında yalnızca bir veliahtı kalmıştır. Onun zamanında kaldırılacak olan kardeş katli geleneği nedeniyle hanedanda erkek çocuk neredeyse kalmamıştır. Bu durumu kendileri için bir fırsat bilen Giray Kardeşler ise gözünü tahta dikmiştir.

Uzun senelerdir süren geleneğe göre Kırım Hanlığı’nın hanzadeleri tahta çıkmadan evvel İstanbul’da tutuluyor, bir esir hayatına benzeyen bu sürecin sonunda Osmanlı hükümdarının kararına göre Kırım Hanlığı’nın başına geçiyorlardı. Mehmet ve Şahin Giray kardeşler buna bir son vermeye kararlıydılar.Muhteşem-Yüzyıl-Kösem-Erkan-Kolçak-Köstendil--Kadir-Doğulu

You must be logged in to post a comment Login