Kalbimdeki Deniz dizisinde iki sürpriz ayrılık

Fox TV’de Cumartesi akşamları yayınlanan Kalbimdeki Deniz dizisinde iki şok ayrılık yaşanıyor.

Pastel Film’in yapımcılığını üstlendiği dizide töreden kaçan genç çift Diyar ve Serdem’e hayat veren Sebahat Kumaş ve Serkan Altıntaş diziye ölerek veda etti. Sosyal sorumluluk projelerine her zaman destek veren dizi bu hafta da töre cinayetine kurban giden çiftin cenaze töreninde yapılacak protestoyla bu konuya dikkat çekecek.

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu ile kadına yönelik şiddetle mücadelede, ortak çalışma içerisinde olan Kalbimdeki Deniz dizisi, 45. bölümünde töre cinayetleri ile kadına yönelik şiddete dikkat çekerek, “Kadına şiddet son bulsun” mesajını veriyor. Çekimlerde Kadın Meclisler’inin hazırladığı pankartlar ile yaşamını yitiren kadınların gerçek fotoğrafları kullanıldı.

Fox TV’de ekranlara gelen Kalbimdeki Deniz’in 45’inci bölümü kadına karşı şiddete dikkat çekti.

“Töre, kadınları öldürmesin. Başka Diyar’lar olmasın” mesajını veren dizinin oyuncularından Özge Özberk, “Oyunculuk kimliğimin dışında bir kadın olarak, kadın şiddetine farkındalık sağlayan bir projede olmak benim için çok önemli. Bu bölümde Diyar ve Serdem’in cenaze sahneleri çekiminde Kadın Meclisler’inin hazırladığı pankartlar ve öldürülen kadınların gerçek fotoğrafları kullanıldı. Sessiz kalmıyoruz ve kadın cinayetlerinin son bulmasını diliyorum” dedi.

‘EKİP OLARAK KADINLARIN YANINDAYIZ’
Kutsi ise dizinin proje tasarımcısı Birsel Çıkıncı ve senaristi Funda Çetin’in, kadına yönelik şiddete karşı farkındalık yaratma hassasiyetinin kendileri açısından büyük önem taşıdığını ifade ederek, “Projenin ilk bölümlerinden itibaren, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu ile ortak bir çalışma sürdürüyoruz. Cinsiyet ayrımının ve her türlü şiddetin olmadığı bir yaşam için Kalbimdeki Deniz ekibi olarak kadınların yanındayız” açıklamasını yaptı. Kalbimdeki Deniz, kadına yönelik şiddetin toplumdan silinmesi için yasal düzenlemelerin değişmesini talep ediyor.

‘Kalbimdeki Deniz’ duygu yüklü bölümüyle Cumartesi 20.00’de FOX’ta!

KALBİMDEKİ DENİZ 45. BÖLÜMDE NELER OLACAK?
Şirzat’ın Hülya’nın evine baskın yapacağından son anda haberdar olan Mirat ve Yosef, acı bir sonuca engel olamasalar da, Şirzat’ın kaçmasına engel olurlar. Polislerle girdiği çatışmada Şirzat’ın öldürüldüğünü öğrenen Salman’ı, cenazeyi teslim almaya geldiğinde hiç ummadığı bir sürpriz beklemektedir. Yaşadığı şok nedeniyle Hülya’yı yalnız bırakamayan Nejat, Emine’yi kaybeder. Şebnem ise Diyar’ın Deniz’e iletilmek üzere bıraktığı mektubu ele geçirir. Yaşanan olaylar herkesi derinden sarsıp duygusal dengeleri değiştirirken, Şebnem Deniz’e büyük bir sürpriz yapar. Olanları öğrenen Alihan ise beklenmedik bir adım atar. Kalbimdeki Deniz yeni bölümüyle Cumartesi 20.00’de FOX’ta!

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Kalbimdeki Deniz dizisinde iki sürpriz ayrılık

x