baby sensory

Kara Kış dizisi TV8

Hande Doğandemir ve Şükrü Özyıldız Kara Kış dizisiyle ekrana dönüyor

24 Ekim 2015 Cumartesi, 04:02

Kara Kış dizisi konusu nedir kimler oynuyor? İşte TV8’in yeni dizisi Kara Kış‘ın oyuncuları

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu TV8 kanalı iddialı bir diziyi ekrana sürmeye hazırlanıyor. Hande Doğandemir ve Şükrü Özyıldız Kara Kış dizisiyle ekrana dönüyor.

Başrollerinde Hande Doğandemir ve Şükrü Özyıldız’ın yer aldığı Kara Kış’ın kanalı belli oldu.  Paramparça’ya imza atan Endemol Shine Türkiye’nin hazırladığı, yönetmenliğini Ulan İstanbul, Leyla ile Mecnun ve Bir Aşk Hikayesi gibi dizilerin yönetmenliğini yapan Murat Onbul’un üstlendiği, senaristliğini ise Alican Yaraş ve Özge Efendioğlu’nun kaleme aldığı Kara Kış, tv8’de ekrana gelecek. Kara Kış dizisinin çekimleri Kasım ayında başlayacak ve Aralık ayında izleyiciyle buluşması bekleniyor.kara-kış-dizi

Hande Doğandemir ve Şükrü Özyıldız Her Şey Aşktan filminde de başrol oynuyor. Güzel oyuncu Hande Doğandemir ile yakışıklı oyuncu Şükrü Özyıldız 29 Ocak’ta vizyona girecek ‘Her Şey Aşktan’ filminin ardından Kara Kış dizisiyle bir araya geliyor.hande-doğandemir-şükrü-özyıldız

Şükrü Özyıldız Kerem Bürsin’le birlikte Kanal D’de geçen sezon yayınlanan Şeref Meselesi dizisinde başrol oynamış, yaz sezonunda ise Star TV’de yayınlanan Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde rol almıştı. Güneşi Beklerken dizisiyle yıldızı parlayan Hande Doğandemir ise son olarak geçen sezon ATV’de yayınlanan ve yayın ömrü kısa süren Racon Ailem İçin dizisinde Mehmet Aslantuğ’la birlikte başrolde oynamıştı.

Hande Doğandemir ve Şükrü Özyıldız Her Şey Aşktan filminde de başrolü paylaşıyor.

Hande Doğandemir ve Şükrü Özyıldız Her Şey Aşktan filminde de başrolü paylaşıyor.

HANDE DOĞANDEMİR KİMDİR?

22 Kasım 1985 Ankara doğumlu olan güzel oyuncu, sunucu ve sosyolog Hande Doğandemir, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi sosyoloji bölümü 2009 mezunudur. İletişim sosyolojisi üzerinde çalışmıştır. Ortaokul ve lisedeFransızca eğitim görmüştür. Üniversitede son sınıfta Erasmus ile Fransa’nın Lille şehrinde okudu.Televizyon ve iletişim sosyolojisi üzerinde çalışma yaparken kamera arkasında çalışmaya başladı ve kamera arkasında çalıştıktan sonra oyunculuğa başladı. Oyunculukla birlikte TRT’de sunuculuk yaptı.

2011’den itibaren oyunculukla eş zamanlı 20 dakikalık Hatırlar mısınız? adlı arşiv programının kamera arkasıyla birlikte TRT Okul’da iki yıl sunuculuk yapmıştır.
Sinema kariyerindeki ilk filmi, Burak Aksak’ın “Bana Masal Anlatma” adlı filminde başrol olarak Ayperi karakterini canlandırdı.Aylin Zoi “Mecaz” adlı müzik klibinde oynadı. 2015 yılında Kerem Deren yazdığı başrolünü oynadığı ‘Racon Ailem İçin’ adlı dizide “Yağmur” karakteri canlandıdırdı.

Nejat İşler ile Browni intense reklamında vamp kadını canlandırdıktan sonra dikkat çekmiş.Ardından katıldığı Onur Ünlü’nün yönettiği Şubat dizisinde geleceği düşünceleri gören lunapark sahibinin kızı “Elem” (fantastik) karakteriyle birlikte eşzamanlı konuk oyuncu olarak tek bölümlük Leyla ile Mecnun dizisinde hiç konuşmadan insanlara gülen “Şans” karakteri ve sunmaya devam ettiği “Hatırlar Mısınız?” programıyla akıllarda yer edinmiş.Hemen peşinden Güneşi Beklerken dizisinde liseli atletizm sporcusu “Zeynep” rolüyle başrolde oynayarak tanınmıştır. Lipton şans öpücüğü reklamlarında Güneşi Beklerken dizisinde baş rolü paylaştığı rol arkadaşı  Kerem Bürsin ile marka yüzü oldu.
2011-2012 yılları arasında, TRT 1’de yayınlanan Sen de Gitme dizisinde iki sezon acil doktoru Aslı karakterini canlandırmıştır.Dizinin 2.sezonu ile birlikte eşzamanlı olarak TRT Okul’da “Hatırlar Mısınız?” programını sunmaya başladı.

Ardından aynı sezon “İbret ailem” adlı yaz dizisinde albenili ipek karakteriyle absürt-komedi oynadı.Konuk oyuncu olarak tek bölümlük Vanlı depremzedeyi oynadığı Böyle Bitmesin dizisi hariç bir süre sadece sunuculuk yaptı.

Kamera arkasında gelen tekliflerle başrollerini oynadığı kısa süreli Keskin Bıçak ve Kahramanlar dizileriyle oyunculuğa adım atmış. Sonrasında 2010’da kamera arkasında çalışmaya devam ederken Altan Gördüm ve Vahide Perçin’den Akademi 35 buçuktan oyunculuk eğitimi aldı. Atasay doğum günü kutlama reklamında oynamış ve Avon Dergisi’nin 2010 Haziran ayının “Yüz Güzeli” seçilmiştir.

İletişim sosyolojisi üzerinde tez hazırlarken bir yapım şirketinde stajerlik yapan sosyolog Hande Doğandemir çeşitli yapım ve rejilerde çalıştı.Kamera arkasında editör yardımcısı olarak en son program içeriği hazırladı.

ŞÜKRÜ ÖZYILDIZ KİMDİR?

Son dönemlerin dikkat çeken oyuncularından olan Şükrü Özyıldız,  18 Şubat 1988 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Annesi Rum, babası ise Karadenizli’dir. Kendisinden iki yaş küçük bir kız kardeşi vardır. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Gemi Makineleri Mühendisliği bölümünü kazanıp, İstanbul’da bir yıl okuduktan sonra yeniden sınava girerek, Ege Üniversitesi’nde İşletme bölümünü okumaya başlamış daha sonra da  Erasmusla Portekiz’e gitmiştir.

Küçüklüğünden beri dövüş sporlarına merakı olan Özyıldız, Portekiz’de kafes dövüşlerine katılmıştır. Daha sonra  Kafes dövüşlerini bıraktığını açıklayan Şükrü Özyıldız;  hiperaktifliğini dizi setlerinde bastırdığını söylemiştir.  Yurtdışında oyunculukla ilgili bir  workshopa katılan genç oyuncu bunun ardından oyunculuğu çok sevdiğine karar verip Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almaya karar vermiştir.

Birçok  tiyatro oyununda , reklamlarda ve dizilerde rol alan oyuncu ekranlarda ilk olarak 2011 Yılında “Derin Sular” adlı dizide görülmüştür.2013 yılında Star TV ekranlarında yayınlanan  “Benim Hâlâ Umudum Var” dizisinde başrollerini Gizem Karaca ve Berk Oktay ile paylaşmış daha sonra ise  2013 yılında da ilk sinema filmi “Neva” da başrol oynamıştır.  2015’te, Star TV’de yayınlanan Tatlı Küçük Yalancılar adlı dizide Eren karakterini canlandırıştır.

You must be logged in to post a comment Login