Kösem Sultan dizisinde sürpriz gelişme

Kösem Sultan sil baştan değişebilir

23 Temmuz 2015 Perşembe, 01:39

Beren Saat Kösem Sultan dizisinde oynamayacak mı?

İŞTE KÖSEM SULTAN’IN ÇEKİLECEĞİ ADA-DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

Yeni sezonun en merakla beklenen dizisi olan Kösem Sultan’da flaş gelişme. Safiye Sultan’ı Hülya Avşar’ın canlandıracağı dönem dizisinde Kösem Sultan’ı Beren Saat’in oynayacağı bekleniyordu. Muhteşem Yüzyıl’dan sonra Kösem Sultan dizisi için hazırlıklara başlayan Timur Savcı’nın B planı olduğu ortaya çıktı.

Kösem rolü için Saat’i yedekte bekleten Savcı, tanınmamış 10 oyuncuyla deneme çekimlerine başladı. 2015 yılının Eylül ayında izleyiciyle buluşması planlanan ‘Muhteşem Yüzyıl – Kösem’ dizisinde başrol için ibre Beren Saat’ten ‘no name’ bir isme döndü. Saat ismine bir türlü ikna olmayan yapımcı Timur Savcı, bugüne kadar görüştükleri 6 bin isim arasından 10 Kösem Sultan adayı belirledi.

Kösem Sultan dizisinde Bade İşçil, Mete Horozoğlu, Fikret Kuşkan, Hülya Avşar, Yıldız Çağrı Atiksoy ve Erkan Kolçak Köstendil, Esra Dermancıoğlu, Alican Yücesoy, Aslıhan Gürbüz da rol alacak.

Oyuncu arayışlarında Bensu Soral, Sibel Kekilli ve Tuba Büyüküstün’ün isimleri sık sık gündeme gelmişti. Kulislerde Saat’in bölüm başı ücreti olarak 80 bin TL diretmesi yüzünden anlaşma sağlanamadığı da iddia ediliyor.

 Kösem Sultan rolü için Beren Saat, Bensu Soral ve Sibel Kekilli gibi oyuncuların ismi konuşulmuştu.

Kösem Sultan rolü için Beren Saat, Bensu Soral ve Sibel Kekilli gibi oyuncuların ismi konuşulmuştu.

Kösem Sultan için en iyi adayları seçmek isteyen Timur Savcı, “Bizimkiler bunu aşağılayıcı bir şey olarak görüyor ama doğrusu da bu. Çok iyi oyuncular bile bazı projelere, bazı rollere oturmayabilir. Deneme çekimlerinde onların oyunculuğunu değil, projeye örtüşüp örtüşmediğine bakılıyor” demişti.

HÜLYA AVŞAR SAFİYE SULTAN OLDU-FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

DENEME ÇEKİMLERİ SÜRÜYOR
HT Magazin’in haberine göre, ‘Muhteşem Yüzyıl’da Meryemli Uzerli örneğinde olduğu gibi projeye tanınmamış bir isimle başlamak isteyen Savcı, yönetmen Zeynep Günay Tan’la 10 isim arasından Kösem’i belirlemeye çalışıyor. Deneme çekimlerinden sonuç alınamazsa daha önce anlaşılan Saat, Kösem Sultan olacak.
kosem-sultan
KÖSEM SULTAN KİMDİR?

Tarihinin etkili kadınlarından Kösem Sultan, 1590 yılında Bosna’da doğdu. Asıl adı Anastasiya’ydı. Bosna Beylerbeyi tarafından İstanbul’a gönderildi. 15 yaşındayken Sultan I. Ahmet’e haseki oldu. Keskin zekasıyla padişahı etkisi altına aldı ve bütün saraya gücünü kabul ettirdi. Sultan I. Ahmet’in eşi, Sultan IV Murad ve Sultan I. İbrahim’in annesi olan Kösem Sultan, 1651’de boğularak öldürüldü.

 

You must be logged in to post a comment Login