Led Aydınlatma Çeşitleri Hakkında Bilinmeyenler

Led panel iç mekanda bulunan her alan için kullanılabilir. Günümüz şartlarında ekonomik anlamla uygun olan bu ürünün kullanıcı sayısı fazladır.

Led kelimesi light emitting diode sözcüklerinin kısaltmasıdır. Işık yayan, yarı-iletken, diyot temelli olan elektronik devre elemanına led denir. Rusya’da 1920 senesinde icat edilen led, günümüzde aydınlatma ismi ile karşınıza çıkmaktadır. 1927 senesinde bir radyo teknisyeni tarafından radyo alıcıları için kullanılmış olan diyotların ışık yaydığı fark edilmiş ve rus gazetelerinde led ile ilgili olan buluşlar yayımlanmıştır. Bu gelişmelerden sonra Amerika için led, 1962 yılında elektronik birleşen olarak tanımlanmıştır. Led aydınlatmaların enerji üretimi az ve uzun ömürlüdür. Bir panelin içine led aydınlatma çiplerinin yerleştirilmesine ise led panel denir. Aydınlatma çipleri yerleştirildikten sonra panelin üzeri pleksiyle kaplanmaktadır. Çünkü dekoratif anlamda güzel bir görüntü olması ve mekanizmanın zarar görmemesi için kaplama yapılması daha sağlıklı olmaktadır.

Led panel iç mekanda bulunan her alan için kullanılabilir. Günümüz şartlarında ekonomik anlamla uygun olan bu ürünün kullanıcı sayısı fazladır. Led panelin üst kısmına yerleştirilen kaplama aydınlığı arttırır ve bu sayede aydınlık, mekana eşit dağılmaktadır. Her alanın her köşesi yeterince ışık almayabilir, fakat led panelin sağladığı avantaj ile beraber eşit dağılım sağlanabilir. Led panel alınırken mekanın büyüklüğüne, aydınlatma alanının genişliğine göre hesaplamaların yapılması gerekir. Işığı monte eden ekip tarafından ışığın verimli olduğu alanları incelemesi ve gerekli olan ürün sayısı belirlenmelidir. Işık için mekanın genişliği ve ışık sayısı önemlidir. Eğer ışıklandırma yapılacak olan alan küçük ise fazla ışıklandırma yapmak problem oluşturur. Işığın kaliteli olması ürünün ömrünü uzatacağından dolayı kaliteli ürünler ile satış yapan bir firmaya gitmek doğru sonuç getirir. Kalitesiz ürünler genel olarak çabuk bozulur ve kısa süreli aralarla ürünün değişmesi gerekir.

Günümüzde kullanılan ışıkların tasarruflu olması maddi olarak insanlara ağır yükler yüklemez. Led ışıkların tasarruflu olmasının yanında görüntü olarak da şıktır ve en çok tercih edilen aydınlatma seçenekleri arasında yer almaktadır. İstanbul led aydınlatma firmasındaki ürünlere bakıldığı zaman ürünlerin kaliteli ve görsel anlamda göze hitap ettiğini görebilirsiniz.

Küçük boyuttaki led ampülerin ince şerite yerleştirme işlemiyle oluşan aydınlatma cihazına şerit led denir. Şerid ledlerin 3 çipli veya tek çipli olan modelleri vardır fakat yaygın anlamda en çok kullanılan şerid led tek çiplidir. Tek çipi görsel aydınlatma cihazı için metrede 60 led olan şerit led ürünleri kullanılır. Aynı zamanda metrede 30 led olan 3 çipli aydınlatma cihazları da vardır. Şerit ledlerin uygulanma şekli çok kolaydır. Şerit ledler kendi yapısında yapışkanlı olduğu için cam, metal, ahşap olan her yere zorlanmadan yapışabilir. Şerid ledler 12 volt DC akım ile çalışmaktadır.

Led aydınlatmalar bir günde 8 saat çalışabilmektedirler ve 35 sene boyunca hiç bir hasara uğramadan yanabilme özellikleri vardır. Ayrıca basit bir ampülden çok daha az elektrik yakan led aydınlatmalar her mekan için biçilmiş kaftan olarak tanımlanabilmektedirler. İstanbul led aydınlatma adresini incelediğiniz zaman bu ürünlerin hepsini ve daha fazlasını kolaylıkla bulabilirsiniz. Alanında uzman olan firmadaki ürünler sık talep gördüğü için firma ile led aydınlatma çeşitleriyle alakalı iletişime geçebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Led Aydınlatma Çeşitleri Hakkında Bilinmeyenler

x