Medcezir’de veda zamanı

Medcezir dizisi final yapıyor

12 Haziran 2015 Cuma, 03:44

Serenay Sarıkaya ve Çağatay Ulusoy’un başrollerinde oynadığı ‘Medcezir’, bu akşam çok konuşulacak final bölümüyle ekrana geliyor.

MEDCEZİR EKİBİ BÖYLE VEDA ETTİ-FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

İki yıl boyunca oyuncu kadrosu, prodüksiyonu ve kostümleriyle çok konuşulan ‘Medcezir’ büyük final bölümüyle ekrana veda edecek. Senaristliğini Ece Yörenç’in, yönetmenliğini Ali Bilgin’in üstlendiği ay yapım imzalı dizinin finalinde sorular cevap bulacak.7

Kamera arkası

Türk dizi tarihinin unutulmaz yapımlarına arasındaki yerini alan Medcezir’de karakterlerin kostümleri, ayakkabıları ve takıları modaya yön verdi; kullandıkları kelimeler milyonların diline pelesenk oldu. Bölüm etiketini bölüm yayınlanmadan saatler önce ülke gündemine taşıyan hayranlar; karakterler adına sayısız parodi ve fan hesabı açıp diziye sosyal medyadan da destek verdi.

Kamera arkası ekibinde 100 kişinin çalıştığı Medcezir’de; iki sezon boyunca 7.700 kostüm, 1.740 çift ayakkabı giyildi.

150 şarkı çalındı,  Yaman ve Mira’nın düetleri haftanın en çok konuşulanları arasında yerini aldı.

9.240 sayfa senaryo yazıldı, 12.550 figüran rol aldı, 4.720 saat çekim yapıldı.

Neredeyse her bölüm büyük bir davetin olduğu Medcezir’de 77 bölümde 35 parti verildi.

Yayınlandığı günden bu yana her yaştan seyircinin ilgisini çeken Medcezir, yurtiçi ve yurtdışında 30’un üzerinde ödül alarak kendi alanında bir rekora imza attı.

Sosyal medyada kırılması güç rekorların sahibi olan dizi,  neredeyse her hafta farklı etiketlerle hem Türkiye hem dünya gündeminde yerini aldı.

Resmi Facebook sayfasında 2,5 milyon kişinin takip ettiği dizi, her yayın sonrası 3 milyona yakın kişi tarafından izlendi. Gündemden düşmeyen dizi yazılı basında ise 6.720 adet haberle yer aldı.

13 Eylül 2013’de yayın hayatına başlayan ‘Medcezir’in  ‘Veda’ bölümü bu akşam saat 20.30’da Star TV’de ekrana gelecek.

Serenay Sarıkaya ve Çağatay Ulusoy’un yanı sıra barış falay, Taner Ölmez, Hazar Ergüçlü, Şebnem Dönmez, Defne Kayalar ve Can Gürzap’ın rol aldığı dizinin kamera arkası bilgileri de dikkat çekti.

You must be logged in to post a comment Login