Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi konusu ve oyuncuları

Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin konusu ne oyuncular kimler? Kenan İmirzalıoğlu’nun başrolde oynadığı Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi 3. bölümüyle 3 Nisan Salı akşamı 20.00’de Kanal D ekranlarında olacak. Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinden yeni fragman ve son haberler…

Mehmed Bir Cihan Fatihi 3. bölüm 2. fragmanı yayınlandı. Mehmed Bir Cihan yeni bölümde Sultan Mehmed’in akıl hocası Şeyh Akşemseddin, Sultan Mehmed’i uykusundan uyandırıp Kostantinos’un hayallerini anlatıp aşktan gözünün kör olduğunu söylüyor.

Sultan Mehmed’e akıl veren Akşemsettin Sultan’a “Senin ondan farkın ne?” diye soruyor.

Sultan Mehmed Han, Konstantiniyye fethi için kararlı! Melike, Sultan Mehmed Han’ın etrafından olan Eleni’den hoşnut olmaz. Eleni’nin hangi amaçla sürekli yanında olduğunu merak etmektedir. 28 kere başarısız olan fetih denemelerinden, Sultan Mehmed Han çekinmez ve 29. fetih denemesinde başarıya ulaşma gayesi içerisindedir. Mehmed ve Delibaş için avlanma vaktidir. Gittikleri zorlu görev neticesinde hangi amaca ulaşacaklar?

’29. SEFERDE BİTECEK BU İŞ’

Mehmed Bir Cihan Fatihi yeni bölümde Akşemsettin, Sultan Mehmed’i uykusundan uyandırıp Kostanniyye’nin fethi için yol gösteriyor.Sultan Mehmed 29. kez Konstantiniyye için harekete geçiyor. Mimar Muslihuddin, tereddütlerini dile getirip Sultan’ıyla paylaşıyor. Sultan Mehmed ise kendinden emin bir şekilde bu sefer başarıya ulaşacaklarını söylüyor. Öte yandan Melike, Eleni için hiç de iyi şeyler düşünmüyor. Delibaş ve Sultan Mehmed için av zamanı… İkili hangi amaca ulaşacaklar henüz belli değil.

Mehmed Bir Cihan Fatihi’nin 2. bölümünde Sultan Mehmed Han, tahta geçer geçmez savaş planlarını uygulamaya başlıyor! Mehmed, kritik kararını veriyor. Çandarlı Halil Paşa geçmişte yaptıkları için idam edilecek mi? Mehmed Bir Cihan Fatihi, heyecan dolu yeni bölümüyle 27 Mart Salı akşamı saat 20.00’de Kanal D’de

Sultan Mehmed Han, Konstantinopolis için harekete geçiyor! Çandarlı Halil Paşa için kritik karar belli olmak üzeredir. En kötü ihtimali düşünen Çandarlı Halil Paşa, kızlarına vasiyetini söyler. Sultan Mehmed Han, babası ve devleti için mücadelesine devam edecektir. En büyük hayali Konstantinopolis için ilk andan itibaren savaşa hazırdır.

MEHMED BİR CİHAN FATİHİ 2. BÖLÜM 2. FRAGMANI

MEHMED BİR CİHAN FATİHİ REYTİNGLERDE KAÇINCI OLDU?

Mehmed Bir Cihan Fatihi 20 Mart Salı akşamı ilk bölümüyle ekrana geldi. Kadın, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ve Ufak Tefek Cinayetler gibi zorlu rakipleriyle reyting yarışına giren dizi, Total ve AB gruplarında 3. sırada yer aldı.

MEHMED BİR CİHAN FATİHİ 2. BÖLÜM FRAGMANI

Kenan İmirzalıoğlu, Çetin Tekindor, Gürkan Uygun ve Büşra Develi’nin başrolde oynadığı, Fatih Sultan Mehmed’in hayatının anlatıldığı Mehmed Bir Cihan Fatihi ekrana gelmek için gün sayıyor. Fragmanları büyük ilgi gören dizinin yayın tarihi de belli oldu. Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi Salı akşamları ekrana gelecek. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Ufak Tefek Cinayetleri dizisi ve Survivor’la mücadele edecek olan Mehmed Bir Cihan Fatihi’nin ilk bölümü 20 Mart Salı akşamı 20.00’de Kanal D ekranlarında olacak.

MEHMED BİR CİHAN FATİHİ 1. BÖLÜM 4. YENİ FRAGMANI

MEHMED BİR CİHAN FATİHİ OYUNCU KADROSU

Gürkan Uygun, Büşra Develi, Hazal Filiz Küçükköse, Funda Eryiğit, Sedef Avcı, Ertan Saban, İsmail Demirci, Atsız Karaduman, Burak Tamdoğan, Meral Çetinkaya, Altan Erkekli, İdil Fırat, Toprak Sağlam, Kaan Çakır, Serdar Orçin, Yavuz Sepetçi, Leyla Tanlar, Mert Yazıcıoğlu ve Çetin Tekindor, Mehmed Bir Cihan Fatihi’nde izleyici ile buluşacak.

ERTAN SABAN BİZANS İMPARATORU KONSTANTİNOS’U OYNAYACAK

Ertan Saban projede, II.Mehmed’in en büyük düşmanı Bizans İmparatoru Konstantinos’a hayat verecek. Bizans halkı tarafından sevilen aynı zamanda zeki bir komutan olan Konstantinos, II.Mehmed’in tahta çıkmasıyla birlikte beklenmedik olaylarla karşılaşacak.

Leyla Tanlar ve Mert Yazıcıoğlu, Mehmed Bir Cihan Fatihi’nde!

Kanal D’nin, 20 Mart Salı akşamı seyirci karşısına çıkacak 2018’in en iddialı projesi Mehmed Bir Cihan Fatihi’nin kadrosunda genç oyuncular Leyla Tanlar ve Mert Yazıcıoğlu da yer alıyor. Tanlar, Çandarlı Halil Paşa’nın küçük kızı Esleme’yi, Yazıcıoğlu ise bir yeniçeri askeri olan Korkut’u canlandıracak.

Esleme ve Korkut’un imkânsız aşkı…
İçinde kötülük barındırmayan, temiz yürekli Esleme; zaman içerisinde gönlünü Korkut’a kaptıracak ve aşkın çaresizliği içinde kaybolacak. Korkut’un hayatı ise Esleme’ye olan aşkı yüzünden tepetaklak olacak ve kendini aşkı için her türlü zorluğa göğüs gererken bulacak. İki gencin imkânsız aşkı izleyicileri ekran başına kilitleyecek.

Çandarlı Halil, Zağanos, Şahabettin ve İshak Paşa!

Fatih Sultan Mehmed’in hayatından esinlenerek ekrana aktarılacak olan Mehmed Bir Cihan Fatihi’nde, dönemin önemli devlet adamları da izleyici ile buluşacak. Yayınlanan tanıtımları ile birlikte rüya kadro olarak adlandırılan Mehmed Bir Cihan Fatihi’nde; Çetin Tekindor, Atsız Karaduman, Burak Tamdoğan ve Kaan Çakır Osmanlı’nın paşaları olarak seyirci karşısına çıkacak. Devlet-i Aliyye’nin en önemli isimlerinden Çandarlı Halil Paşa (Çetin Tekindor), Sultan Murat Han’dan kalan vezir-i azamlık görevini Sultan Mehmed Han ile devam ettirecek ancak aynı zamanda onun her konuda en büyük engeli olacak.

MEHMED BİR CİHAN FATİHİ’NİN PAŞALARI!
Sultan Mehmed Han’ın küçüklüğünden beri yanında olan lala paşası Zağanos Paşa (Atsız Karaduman), onun amacına ulaşması için daima destek olacak ve tüm sırlarına ortak olacak. Osmanlı tarihinin gördüğü en büyük iktisatçılardan biri olan ve Zağanos Paşa ile birlikte Sultan Mehmed Han’ın lala paşalığını yapan Şahabettin Paşa (Burak Tamdoğan), Mehmed’in en büyük hayali olan İstanbul’un fethi için önemli çalışmalar yapacak.

Murat Han’ın vezirlerinden, Çandarlı Halil Paşa’ya yakınlığı ile bilinen İshak Paşa (Kaan Çakır); devletteki otoritesini, vezirliğini ve kellesini korumak için taht oyunlarında büyük riskler alacak ve kaybeden tarafta olmamak için her daim fırsat gözleyecek.

Güçlü oyuncu kadrosu ile adını tarihe sayfalarına altın harflerle yazdırmış bir padişahın zafere giden yol üzerinde yaşadıklarının anlatılacağı Mehmed Bir Cihan Fatihi’nden yeni bir fragman daha yayınlandı. Kanal D’nin, başrolünde Kenan İmirzalioğlu’nun yer aldığı yılın en çok konuşulacak projesi; Mehmed Bir Cihan Fatihi’nin merakla beklenen afişi yayınlandı. Yapımcılığı O3 Medya , yönetmenliği Cevdet Mercan’a ait olan; İstanbul’un fethi ile bir devri kapatıp bir devri açan Fatih Sultan Mehmed’in hayatından esinlenerek ekrana aktarılacak Mehmed Bir Cihan Fatihi, geçtiğimiz gün yayınlanan kadrosuyla da büyük ses getirdi.

 

MEHMED BİR CİHAN FATİHİ 1. BÖLÜM 3. YENİ FRAGMANI

MEHMED BİR CİHAN FATİHİ KONUSU NEDİR?

Adını tarih sayfalarına altın harflerle yazdırmış bir padişahın zafere giden yol üzerinde yaşadıklarının anlatılacağı Mehmed Bir Cihan Fatihi’nin genel hikâyesi şöyle; 1451 yılında, babasının ölüm haberini alıp Manisa’dan Edirne’ye yani Payitahta doğru yola çıktığında Sultan Mehmed’in bir büyük hayali vardır. Cihanın gözbebeği Konstantinopolis’i fethetmek. Ancak büyük hayalinin önünde aşılması zor, büyük engeller belirecektir.

Kadim şehir yüzyıllar boyunca defalarca kuşatılmış; ama ne toplar güçlü surlarında tek bir gedik açabilmiş ne de Haliç’in devasa zinciri düşman gemilerine geçit vermiştir.Üstelik Mehmed şehri almak istiyorsa yalnız Bizans İmparatorluğuna ve arkasındaki Hristiyan âlemine karşı değil, devlet içindeki en büyük muhalifi kudretli veziriazam Çandarlı Halil Paşa’ya karşı da mücadele etmek zorundadır.

Çağının çok ötesindeki bu büyük Sultan parlak zekâsı, askeri ve stratejik dehası, aklı ve zafere olan inancıyla, her türlü engeli aşarak ilerler. Tahta çıktıktan iki yıl sonra şehri kuşatır, yalnızca 53 gün süren bir kuşatmanın ardından, “imkânsız” denileni başararak Konstantinopolis’i fetheder. En büyük hayalini gerçekleştirerek adını tarihe yazdırır. O günden sonra Fatih namıyla anılan Sultan Mehmed Han, bu zaferiyle yeni bir çağın kapısını aralar ve yüzyıllar boyunca kıtalara hükmedecek olan büyük bir Cihan İmparatorluğunun da temellerini atar.

MEHMED BİR CİHAN FATİHİ’NDEN YENİ FRAGMAN YAYINLANDI

Sultan Mehmed fragmanda, savaş meydanında düşmana kılıç çekiyor. Uzun süredir çekimleri devam eden, yönetmen ve başrol oyuncuları değişen diziden aylar sonra gelen ilk fragman oldukça çarpıcı sahnelerden oluşuyor.

Sultan Mehmed Han – Çandarlı Halil Paşa ile karşı karşıya!
Konstantiniyye’nin İslam toprağı için paslı bir çivi, o şehrin fethinin en büyük müjde olduğunu söyleyen Sultan Mehmed Han ile bu hayalin boş olduğunu düşünen Çandarlı Halil Paşa’nın karşı karşıya geldi sahne geceye damgasını vurdu.

 

Çandarlı Halil Paşa: Çetin Tekindor!
Başrolünü Kenan İmirzalıoğlu’nun üstlendiği “Mehmed Bir Cihan Fatihi”nde, Çetin Tekindor Devlet-i Aliyye’nin en önemli isimlerinden Çandarlı Halil Paşa’yı canlandıracak. Usta oyuncu yılın merakla beklenen projesinde vezir-i azam olarak izleyici karşısına çıkacak.

Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi Mart 2018’de Kanal D’de yayınlanmaya başlayacak.

MEHMED BİR CİHAN FATİHİ OYUNCULARI KİMLER?
Kenan İmirzalıoğlu, Çetin Tekindor, Hazal Filiz Küçükköse, Büşra Develi, Gürkan Uygun, Ertan Saban, Serkan Keskin, Funda Eryiğit, Toprak Sağlam, Burak Tamdoğan, Altan Erkekli ve Mert Yazıcıoğlu.

MEHMED BİR CİHAN FATİHİ DİZİSİNE YENİ OYUNCU

Kanal D’nin büyük merakla beklenen yeni dizisi ‘Mehmed: Bir Cihan Fatihi’ne yeni bir isim katıldı!

Yapımcılığını O3 Medya’nın üstlendiği, yönetmenliğini Cevdet Mercan’ın yaptığı, kadrosunda Kenan İmirzalıoğlu, Selin Demiratar, Çetin Tekindor, Gürkan Uygun, Ertan Saban, Serkan Keskin, Funda Eryiğit, Toprak Sağlam, Burak Tamdoğan, Altan Erkekli ve Mert Yazıcıoğlu’nun yer aldığı dizide Leyla Tanlar ile yollar ayrıldı.

Dizide Çetin Tekindor’un yani Çandarlı’nın kızı Melike rolünü Hazal Filiz Küçükköse canlandıracak.

MEHMED BİR CİHAN FATİHİ DİZİSİNİN KADIN BAŞROL OYUNCUSU DEĞİŞTİ

Kenan İmirzalıoğlu’nun Fatih Sultan Mehmed’in hayatını anlatan Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde yeni gelişme.. Dizinin kadın başrol oyuncuları değişti!

2018’in en iddialı dizilerinden olan Kenan İmirzalıoğlu’nun Fatih Sultan Mehmed’i canlandıracağı Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde oyuncu kadrosu sürekli değişiyor! Mehmed Bir Cihan Fatihi’nde sürpriz ayrılıklara yenileri eklendi. Dizinin kadın başrol oyuncusu da değişti.

Kanal D’de 2018 Mart ayında yayınlanması planlanan Mehmed: Bir Cihan Fatihi’nin oyuncu kadrosunda yeni değişiklikler yaşandı. Önce Altan Dönmez’le, sonra Metin Akpınar’la, ardından da ilk bölümü kaleme alan Alican Yaraş ve Özge Efendioğlu’yla yollar ayrıldıktan sonra yapımda Çiçek Hatun karakterine hayat vermesi beklenen güzel oyuncu Seda Bakan da yapım şirketi O3 Medya’yla karşılıklı anlaşarak diziden ayrıldı. Dizide başrollerden birini oynayacak olan Selin Demiratar‘ın da ayrıldığı ortaya çıktı.

Seda Bakan’ın yerine kadın başrol oyuncusu olarak Büşra Develi geldi. Son olarak Fi’de rol alan Büşra Develi, Mehmed Bir Cihan Fatihi’nde önemli bir rolde oynayacak.

Yapımcılığını O3 Medya’nın üstlendiği, yönetmenliğini Cevdet Mercan’ın yaptığı, kadrosunda Kenan İmirzalıoğluBüşra Develi, Çetin Tekindor, Leyla Tanlar, Gürkan Uygun, Ertan Saban, Serkan Keskin, Funda Eryiğit, Toprak Sağlam, Burak Tamdoğan, Altan Erkekli ve Mert Yazıcıoğlu’nun yer aldığı dizinin çekimleri devam ediyor. Dizinin Mart 2018’de Kanal D’de başlaması planlanıyor.

Fatih Sultan Mehmet’i Kenan İmirzalıoğlu’nun canlandırdığı ‘Mehmed: Bir Cihan Padişahı’ dizisinde yönetmen değişikliği yaşandı. Altan Dönmez görevi Cevdet Mercan’a bıraktı. Dizinin yapımcılığını üstlenen O3 Medya’dan da açıklama geldi.

O3 Medya’nın açıklaması şöyle:
“Mehmed: Bir Cihan Fatihi’nde deneyimli yönetmen Altan Dönmez görevini bir diğer deneyimli isim Cevdet Mercan’a devrediyor.
O3 Medya ailesi olarak sevgili Altan Dönmez’e emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, yeni işlerinde başarılar diliyoruz.
Eylül 2017’de çekimleri başlayan ve 2018’de Kanal D ekranlarına gelmeye hazırlanan ‘Mehmed: Bir Cihan Fatihi’nin çekimleri büyük bir hız ve heyecanla devam ediyor.”

Mehmed Bir Cihan Fatihi

Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde Çiçek Hatun rolünü kimin oynayacağı belli oldu. Diziden gelen son bilgilere göre, Çiçek Hatun rolü için ünlü oyuncu Seda Bakan ile anlaşma sağlandı. Son olarak Cem Yılmaz’ın yeni filmi Arif V 216’da rol alan Seda Bakan, geçen sezon ise Kadir Doğulu ile Bana Sevmeyi Anlat dizisinde başrol oynamıştı.

Birbirinden ünlü oyuncuların rol alacağı Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin oyuncu kadrosu da belli oldu. Fatih Sultan Mehmet rolünü Kenan İmirzalıoğlu’nun oynayacağı dizide, Metin Akpınar ise Fatih’in hocası Akşemseddin‘i canlandıracak. Usta oyuncu Çetin Tekindor ise Çandarlı karakteriyle dizide yer alırken, Toprak Sağlam ise Bizanslı Teodora rolünde olacak.

 

İDDİALI OYUNCU KADROSU

Çekimlerine geçen ay başlanan “Mehmed Bir Cihan Fatihi”, güçlü oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor. Kenan İmirzalıoğlu’nun yanı sıra Metin Akpınar, Çetin Tekindor, Altan Erkekli, Gürkan Uygun, Funda Eryiğit, Burak Tamdoğan, Ertan Saban, Duygu Boztepe, Sevinç Meşe ve Toprak Sağlam’ın rol aldığı dizinin ocak ayında yayına başlaması planlanıyor.

“Mehmed Bir Cihan Fatihi”nde başrol, Kenan İmirzalıoğlu’na emanet. Yapımcılığını O3 Medya’nın, yönetmenliğini Altan Dönmez’in üstlendiği dizinin senaryosunda ise Alican Yaraş ve Özge Efendioğlu’nun imzası var.

Başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Metin Akpınar, Altan Erkekli, Seda Bakan, Gürkan Uygun ve Toprak Sağlam’ın yer alacağı Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin ilk afişi de görücüye çıktı.

Çekimleri Ekim sonunda başlaması planlanan dizi, Ocak 2018’de Kanal D’de ekrana gelecek. Yapımcılığını O3 Medya’nın üstlendiği dizinin yönetmenliğini Altan Dönmez yapacak. Dizinin senaryosunu ise Alican Yaraş ve Özge Efendioğlu kaleme alacak.

Ocak 2018’de Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin başrol oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu yeni rolü için imaj değiştirdi sakal bıraktı. Tarihin en büyük imparatorlarından olan Fatih Sultan Mehmet’i canlandıracak olan İmirzalıoğlu’nun kilo verdiği de göze çarptı.

Yeni rolü için tarih dersleri alan ve sıkı bir rejime de giren ünlü oyuncu, sakal bıraktığı yeni imajıyla görüntülendi.

KENAN İMİRZALIOĞLU NE KADAR KAZANACAK?

Kenan İmirzalıoğlu’nun, başrolünü oynadığı Kanal D’nin merakla beklenen yeni diziden alacağı ücret dudak uçuklattı… Kenan İmirzalıoğlu,  Ocak 2018’de ekrana gelecek yeni dizide ‘Fatih Sultan Mehmet’i canlandıracak. Oyuncu, dizinin yurtdışı satışı dahil olmak üzere bölüm başına 350 bin TL alarak bir rekora imza attı! Bu, aylık 1 milyon 400 bin TL yapıyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi konusu ve oyuncuları

x