Mete Horozoğlu Muhteşem Yüzyıl Kösem’de yeniçeri ağası oldu

Mete Horozoğlu Yeniçeri Ağası Zülfikar oldu.İşte o görüntüler

08 Kasım 2015 Pazar, 03:11

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde ünlü oyuncu Mete Horozoğlu Yeniçeri Ağası oldu.

İŞTE KÖSEM’İN KÖTÜ ADAMLARI GİRAY KARDEŞLER! DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

Yeni sezonun en merakla beklenen dizisi olan Muhteşem Yüzyıl Kösem için geri sayım başladı. 12 Kasım Perşembe akşamı Star TV’de yayınlanmaya başlayacak olan Kösem Sultan’da ünlü oyuncular yeni karakterleriyle ekranda olacak.

HÜLYA AVŞAR’IN KÖSEM’DE TAHT SAHNESİ

Nefes filmiyle yıldızı parlayan, “Öyle Bir Geçer Zaman ki”yle şöhretini perçinleyen Mete Horozoğlu merakla beklenen Muhteşem Yüzyıl Kösem’de Yeniçeri Ağası Zülfikar olarak izleyici karşısına çıkacak.

İzleyenlerin, Yeniçeri Ağası rolünde Mete Horozoğlu’nu, sonradan Sultan Ahmed’in en yakın arkadaşı Alex’in (İskender) gözünden göreceği Yeniçeri Ocağı, bu asi kahramanların geçmiş ve gelecekleriyle olan savaşına mekan olacak. Zorlu bir eğitimden geçirilen Yeniçeriler, dünyayı titreten bir ordunun temelini gözler önüne serecek.
mete-horozoğlu-kösem ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’ dizisi için Hadımköy’de Yeniçeri Ocağı kuruldu. 26 bin 500 metrekarelik alana kurulan devasa platoda, Yeniçeri Ocağı, kervansaraylar, Topkapı Sarayı, kahveler, liman ve sokaklar bulunuyor. Yeniçeriler’in büyük zaferler ve isyanlarla dolu görkemli hikayesi 200 kişilik ekibin çalışmasıyla yapılan platoda çekilecek.
muhteşem-yüzyıl-kösem-oyuncular

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM SULTAN’DA KİM HANGİ ROLDE OYNUYOR?

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisindeki oyuncular ve karakteleri ise şöyle:

Beren Saat (Kösem Sultan), Ekin Koç (Sultan 1. Ahmet), Berk Cankat (Alex), Hülya Avşar (Safiye Sultan), Alma Terzic (Handan Sultan), Erkan Kolçak Köstendil (Şahin Giray Han), Kadir Doğulu (Mehmet Giray Han), Mete Horozoğlu (Zülfikar), Sahra Şaş (Dilber), Aslıhan Gürbüz (Halime), Tolga Tuncer (Nasuh), Levent Yılmaz (Şeyhülislam Mustafa), Nurinisa Yıldırım (Dudu Hatun), Zeljko Erkıc (Enzo), Esra Dermancıoğlu (Cennet), Mehmet Kurtuluş (Derviş Mustafa).Anastasia-Thsilimpou-kösem

Yapımcılığını Tims Productions’ın üstlendiği dizinin başrollerini, Beren Saat, Hülya Avşar, Mete Horozoğlu, Ekin Koç, Berk Cankat, Sinan Tuzcu , Tülin Özen, Erkan Kolçak Köstendil, Nadir Sarıbacak ve Kadir Doğulu gibi isimler paylaşacak. Dizide ilk 8 bölüm Kösem Sultan’ın gençliğini 17 yaşındaki Yunan oyuncu Anastasia Thsilimpou canlandıracak. Beren Saat ise senaryo gereği diziye 9. bölümden sonra dahil olacak. Dizinin ilk bölüm çekimleri Yunanistan’ın Sakız Adası’nda yapıldı.

MUHTEŞEM YÜZYIL 1. BÖLÜM 1. FRAGMANI

 

You must be logged in to post a comment Login