baby sensory

Miss Turkey tacı geri alınan Itır Esen’den açıklama

22 Eylül 2017 Cuma, 23:44

Miss Turkey 2017’de birinci olan ancak ertesi gün tacı geri alınan Itır Esen, yaptığı skandal paylaşımla ilgili açıklama yaptı ve özür diledi.

TACI GERİ ALINAN ITIR ESEN KİMDİR? DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

21 Eylül Perşembe akşamı yapılan Miss Turkey 2017 yarışmasında genç manken Itır Esen birinci seçilmişti. Ancak çok geçmeden Itır Esen’in 15 Temmuz şehitleriyle ilgili sosyal medyada yaptığı bir paylaşımın ortaya çıkması tepkilere neden oldu.

Miss Turkey finalistleri kimler? Fotoğraflar için tıklayın

Miss Turkey organizatörleri ise bu paylaşımın ardından Itır Esen’in tacının geri alındığını açıkladı. Bunun üzerine ikinci seçilen Aslı Sümen, Miss Turkey 2017 oldu.

Yeni sonuçlara göre Aslı Sümen ülkemizi Çin Halk Cumhuriyeti’nde düzenlenecek olan ‘’Miss World’de’’, Pınar Tartan Amerika Birleşik Devletleri’nde ‘’Miss Universe’de’’, Yasemin Çoklar ise Polonyo’da ‘’Miss Supranational’da’’ temsil edecek.

ITIR ESEN MISS TURKEY’E AİT BÜTÜN FOTOĞRAFLARINI SİLDİ

Yaşanan gelişmelerin ardından Miss Turkey birincilik tacı geri alınan Itır Esen, yarışmaya ait bütün fotoğraflarını sosyal medyadan sildi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Esen, “hiçbir siyasi amaç gütmediğini” belirtti ve özür diledi. Tacı geri alınan Itır Esen daha sonra sosyal medya hesabında şu açıklamayı yaptı:

İşte Miss Turkey 2017 sayfasından yapılan o açıklama;

Miss Turkey 2017’nin finalistleri dün gece Beyoğlu Grand Pera’da seçilmişti, ancak Itır Esen’in sosyal medya paylaşımları arasında görülen bir tweet sonuçların değişmesine sebep oldu.

Itır Esen’in Miss Turkey seçilmesinden sonra fark edilen tweetin gerçek olup olmadığı uzun saatler boyunca araştırıldı. Miss Turkey Başkanı Can Sandıkçıoğlu yaptığı açıklamada; “Üzülerek duyuruyoruz ki bu tweetin Itır Esen tarafından atıldığı kanaatine varılmıştır. Kuruluş amacı Türkiye’yi dünya çapında tanıtmak ve imajına katkıda bulunmak olan Miss Turkey Organizasyonu’nun böyle bir paylaşımı kabul etmesi mümkün değildir.” dedi ve bu sebeple tacının geri alındığını belirtti.
Bu durumda jüri puanlamasına göre ikinci olan Aslı Sümen birinci, puan sıralamasında üçüncü olan Pınar Tartan ikinci, dördüncü sırada olan Yasemin Çoklar ise üçüncü oldu.

1- ITIR ESEN
Yaş 18 Boy 1,80 Doğum Yeri İstanbul İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ, H.A.YÜCEL EĞİTİM FAK. İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ, 1. SINIF ÖĞRENCİSİ

ITIR ESEN KİMDİR?

Itır Eseni; seslendirme sanatçısı Hayri Esen’in torunu ve yeşilçam oyuncusu Itır Esen’in aynı ismi taşıyan yeğeni. İstanbul Üniversitesi, Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi İngilizce öğretmenliği 1. sınıf öğrencisi olan Itır Esen, ünlü isimlerin tasarımlarında modellik yaptı. Üç yıldır podyumlarda boy gösteren Itır Esen, bugüne kadar Zeynep Tosun, Özgür Masur, Meltem Özbek, Çiğdem Akın, Zeynep Erdoğan gibi ünlü modacıların defilelerinde görev aldı.

You must be logged in to post a comment Login