Müge Anlı 21 yıl sonra DNA’dan ailesini buldu

16 Aralık 2015 Çarşamba, 10:53

Müge Anlı 21 yıl sonra kayıp aileyi DNA testinden buldu!

Müge Anlı’nın programında 21 yıldır kayıp olan Taner’in ailesi bulundu, DNA testi sonucuyla Taner gerçek ailesine kavuştu!

Taner Karadaş (27), 21 yıl önce İstanbul’da kaybolmuştu. Çanakkale de bir devlet okulunda hizmet görevlisi olarak çalışan Taner, 08 Aralık Salı günü, Müge Anlı ile Tatlı Sert programına katılarak ailesinin bulmak istediğini söyledi. Kaybolduğu günü hayal meyal hatırlayan Taner o günleri şu sözleriyle anlattı, “Babamın bir terzi olduğunu hatırlıyorum beni bir şeyler almak için bakkala göndermişti. Daha sonra döndüğümde onu hatırlamadığım bir sebepten dolayı kızdırmıştım. Tepkisinden korktuğum için evden uzaklaştım ve bir minibüse binip hiç bilmediğim bir yerde indim ve daha sonra ne ailemi ne de yaşadığım yeri bulabildim”… Anlattıkları haricinde ailesiyle bilgi toparlamak isteyen Müge Anlı’ya babam terziydi, üç kardeştik ve bir kardeşimin adı Özgür’dü diyerek aklında kalan tüm detayları canlı yayında anlattı.

Dinlenen bu hayat hikayesinden sonra, stüdyoya dakikalar içinde heyecanlandıran bir haber geldi. Canlı yayına bağlanan Özgür Karadaş, Taner’in kardeşi olabileceğini, ekranda izleyemediğini ama vakit kaybetmeden diğer kardeşiyle stüdyoya gelmek istediğini söyledi. İlerleyen saatlerde stüdyoya ulaşan kardeşler ve Taner arasında ki benzerlik izleyicileri de kendilerini de hayrete düşürdü. Taner’in anlattıklarıyla eşleşen durumlar üzerine canlı yayına Taner’in babası olabileceğini söyleyen Yasin Karataş’da katıldı. Çocuğunu bulmak için yıllarca tüm televizyon kanallarına kayıp bürolarına başvurduğunu bir sonuç alamadığını anlattı. Ama Taner’in kendi oğlu olduğundan emin olmadığını bu yüzden Taner’e DNA testi yaptırmak istediğini söyledi.

Yaşanan bu olaylar karşısında şoka uğrayan aile Taner’in gerçek çocukları olması konusunda gelgitler yaşadı fakat sonunda doğru kararı vererek dün, (14 Aralık Pazartesi) DNA testini gerçekleştirdiler. Bugün stüdyoda açıklanan haberle birlikte herkesin umut dolu bekleyişini Müge Anlı müjdeli haberle sonlandırdı. Yapılan DNA testinin sonucunda Taner, Karadaş ailesinin 21 yıl önce kaybettiği ve bulunması için yıllardır çabalar sarf ettiği öz çocuklarıydı. Kavuşma anıyla gözyaşlarını tutamayan Taner’i görenler ise onun kadar mutlu oldular…

You must be logged in to post a comment Login