baby sensory

Muhteşem Yüzyıl filmi için hazırlık başlıyor

TIMS Production’ın sahibi Timur Savcı, ‘Muhteşem Yüzyıl’ filmi ve Meryem Uzerli’yi anlattı

06 Haziran 2014 Cuma, 03:56

Çocuklarına zaman ayırmak için sektöre ara veren TIMS Production’ın sahibi Timur Savcı, ‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisinin ‘Hürrem’i Meryem Uzerli ile ilgili planlarını anlattı: “Meryem’le 5 yıllık kontratımız vardı. İrtibattayız, iyileşmiş görünüyor. Bir filmle işbirliğimiz sürecek. ‘Muhteşem Yüzyıl’ filminin senaryosu bitmek üzere.”

TÜRK SEYiRCiSiNi YORGUN VE KiRLENMiŞ BULUYORUM

TV sektörünün en güçlü yapımcılarından Timur Savcı: “Kanalların geldiği aşama, benim şu anda iyi iş
üretmeme müsaade edecek bir konjonktürde değil!”

‘Muhteşem Yüzyıl’ ve ‘Çalıkuşu’ dizilerinin yapımcısı Timur Savcı, sektöre neden ara verdiğini ve Meryem Uzerli ile tekrar çalışıp çalışmayacağını Dijital yaşam dergisi MARS Tab’ın haziran sayısına anlattı.
Tüm yapımlarını durdurma ve bir süre yurt dışında yaşama kararı alan Savcı, sebebini şöyle anlattı: “Çocuklarım çok küçük; onlarla yeterince zaman geçiremeyeceğim. Bu anı kaçırmak istemiyorum.”

REKABETİN ETİĞİ YOK
Ara verme kararının sektörü dışarıdan gözlemleme açısından da doğru bir karar olduğunu söyleyen Savcı, dizilerin içeriğindeki değişime dikkat çekti:
“Türkiye’deki televizyonculuk ve dizi endüstrisi bakımından, sektörün geldiği aşama benim şu anda iyi iş üretmeme müsaade edecek bir konjonktürde değil. Türk seyircisini yorgun, kirlenmiş ve doymuş buluyorum. Rekabetin bir etiği de yok. Ben de birtakım basit işler üretmek istemiyorum ve  uzak kalmak istiyorum.”

‘MUHTEŞEM’ SİNEMADA
‘Muhteşem Yüzyıl’ filminin senaryosunun bitmek üzere olduğunu söyleyen Savcı, yeni projelerinin de ‘daha derinlikli ve uluslararası’ olacağını ekledi: “Bundan sonra yapacağım şeyler daha derinlikli, gerçekten uluslararası ve daha da uluslararası işler olacak.”

OKAY’I UNUTMUYOR
Çalışma odasına Meral Okay’ın portresini asan Timur Savcı, şimdi hayatta olmayan ünlü senaristle tanışmasını da anlattı: “Meral Abla ile çalışmış olmak benim için büyük şans. Part time çalıştığım kafede Meral Okay sürekli müşterilerimizdendi. Komiktir ki, aslında onunla orada
tanıştım.”

MERYEM’LE iŞBiRLiĞiNE DEVAM

Timur Savcı, ‘Muhteşem Yüzyıl’ın Hürrem’i Meryem Uzerli ile tekrar çalışacağını söyledi: “Zaten 5 yıllık bir kontratımız vardı ama sonra rahatsızlandı. Şimdi Meryem iyileşmiş görünüyor, irtibattayız. Muhtemelen bir filmle işbirliğimiz devam edecek. Ama sonrasında ne yapmak istediğine kendisi karar verecek.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...