Muhteşem Yüzyıl Kösem’den kimler ayrılacak?

Muhteşem Yüzyıl Kösem’de şok ayrılıklar

07 Haziran 2016 Salı, 00:37

Star TV’de sezon finali yapacak olan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde hangi oyuncular ayrılacak?

Star TV’nin sevilen dizisi Muhteşem Yüzyıl Kösem‘de yaprak dökümü devam ediyor. Geçtiğimiz bölümünde Hülya Avşar’ın canlandırdığı Safiye Sultan karakteri ölmüş ve ünlü oyuncu Hülya Avşar diziden ayrılmıştı.

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin bu hafta ekrana gelecek olan sezon finalinde ise çok sayıda veda yaşanacak. Genç Osman olarak da bilenen Sultan Osman, yeniçeri isyanıyla tahttan indirilecek ve hazin bir şekilde öldürülecek. Muhteşem Yüzyıl Kösem’in sezon finaline Kösem Sultan’ın taht savaşı damga vuracak. Diziye bu hafta Aslıhan Gürbüz (Halime Sultan), Mete Horozoğlu (Zülfikar Ağa), Öykü Karayel (Dilruba Sultan), Taner Ölmez (Genç Osman) ve Mustafa Üstündağ’a (Davut Paşa) veda edilecek. Öte yandan Beren Saat, Vildan Atasever, Boran Kuzum, Esra Dermancıoğlu ve Nadir Sarıbacak ise kadrodaki yerlerini koruyacak.

4. MURAT DÖNEMİ BAŞLIYOR

Muhteşem Yüzyıl Kösem’in 2. sezonunda ise artık Sultan 4. Murat’ın devri başlayacak ve Kösem Sultan’ın yönetimde en güçlü olduğu yıllar ekrana gelecek. Diziye yeni sezonda çok sayıda ünlü isim de yeni karakterlerle katılacak. Sultan 4. Murat’ı kimin canlandıracağı ise henüz belli olmadı.

Muhteşem Yüzyıl: Kösem, sezon finaliyle Perşembe 20.00’de Star’da!

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM 30. BÖLÜM (SEZON FİNALİ) FRAGMANI

muhteşem-yüzyıl-kösem-genç-osman

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM’DE GEÇEN HAFTA NELER OLDU?

Muhteşem Yüzyıl Kösem’de bu hafta isyan ateşi yükseliyor!

İki can düşman.. Kösem ve Safiye, son kez karşı karşıya geliyor! Sultanların arasındaki savaş herkesi şoke eden bir biçimde son buluyor. Yeniçeri ile karşı karşıya gelen Sultan Osman seferden dönmek zorunda kalıyor. Osman, Kösem’in iktidarına son verebilmek için onu payitahttan sürgün ediyor. Sefer kutlamaları yapılırken, acı bir kaza yaşanıyor! Bu hadiseden Kösem’i sorumlu tutan Osman, Kösem’e düşman kesiliyor. Osman, yeniçeri ocağını kaldırmaya karar veriyor. Osman’ın gizli amacını öğrenen yeniçeri isyan ediyor. İstanbul yangın yerine dönüyor. Şehzadeleri kurtarmak isteyen Cennet, çocukları saraydan kaçırıyor. Kösem her yerde çocuklarını ararken, şehzadeler ortadan kayboluyor. Halime, oğlu Mustafa’yı tahta çıkarmak için isyan ateşini körüklüyor. Sarayı basan askerler Mustafa’ya biat ediyor. Sultan Osman has odada sıkışıp kalıyor. Yeniçeri, Osman’ı tahttan indirmek için has odaya yürürken, Dilruba Kösem’i ateşe atacak bir teklifte bulunuyor.

İskender’in ölümüyle tüm ümidini kaybeden Safiye, son kez Kösem ile karşı karşıya gelir. İki can düşmanının yüzleşmesi beklenmedik bir biçimde son bulacaktır.

Seferde yeniçeriyle karşı karşıya gelen Sultan Osman, payitahta dönmek zorunda kalır.Kösem’in yeniçeriyi kışkırttığını düşünen Osman, Kösem’in iktidarına son vermek için onu payitahttan sürgün eder.

Sultan Osman, bugüne dek görülmemiş bir şey yaparak, hacca gitme kararı alır. Oysa  bu kararın ardında bambaşka bir planı vardır.Mısır’a gidip asker toplayacak ve yeniçeri ocağını kaldıracaktır.Osman’ın aldığı karar sonun başlangıcı olur.

Sultan Osman’ın asıl amacını öğrenen yeniçeri isyan eder. Başta Kösem ve Halime’nin de destek verdiği isyan, çığrından çıkar.Kösem şehzadelerini kurtarmak için harekete geçtiğinde büyük bir sürprizle karşılaşır. Şehzadeler ortadan kaybolmuştur..

Halime ise bu isyanı fırsata çevirir. Askerler, Mustafa’yı padişah ilan ederken, Sultan Osman has odada ölümle yüzyüze kalır. Muhteşem Yüzyıl Kösem, heyecan dolu yeni bölümüyle Star’da..

You must be logged in to post a comment Login