Muhteşem Yüzyıl Kösem’e iki oyuncu daha katıldı

İddialı dizi Kösem’e sürpriz transferler

15 Eylül 2015 Salı, 14:35

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisine iki yeni oyuncu daha katıldı.

Yapımcılığını Tims Productions’ın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Zeynep Günay Tan ve Deniz Koloş’un oturacağı, başrollerini Beren Saat, Hülya Avşar, Mete Horozoğlu, Ekin Koç, Berk Cankat, Sinan Tuzcu , Tülin Özen, Erkan Kolçak Köstendil, Nadir Sarıbacak, Barış Hacıhan ve Kadir Doğulu gibi isimlerin paylaşacağı diziye, ”Şubat” ve ”Ben de Özledim” dizilerinde rol alan Ezgi Çelik ile ”Saklı Kalan” ve ”Zeyrek ile Çeyrek” dizilerinde rol alan Ceyda Olguner dahil oldu. Muhteşem Yüzyıl: Kösem Ekim ayında Star TV ekranlarında başlıyor.

Ceyda Olguner

Ceyda Olguner

Devletin, hanedanın başında; entrikaların tam ortasında, rekabet ve aşk ile büyüyen ‘KÖSEM’in hikayesi Ekim’de Star’da başlıyor!

Türkiye’yle birlikte dünyanın 60’ı aşkın ülkesinde on milyonlarca izleyiciyle buluşup, global bir ekran fenomenine dönüşen Muhteşem Yüzyıl’ın yapım şirketi TIMS Productions, Osmanlı tarihi ve hanedanına damga vuran Kösem Sultan’ın hikayesiyle geri dönüyor.

Yapımını Tims Productions’ın, yapımcılığını Timur Savcı’nın yaptığı, senaryosunu Yılmaz Şahin’in yazdığı,   yönetmenliğini ise; Zeynep Günay Tan, Mert Baykal ve Deniz Koloş’un üstlendiği  “Muhteşem Yüzyıl-Kösem” dizisinin çekimleri başladı.

KÖSEM SULTAN GENEL HİKAYESİ
Hanedanın ve devletin en kilit noktalarında tam kırk yıl duran Kösem’in aşkla, kanla, güç savaşlarıyla, büyük zaferler ve ağır yenilgilerle geçen ömrü hummalı ve titiz bir çalışmayla izleyicisini ekrana bağlamaya hazırlanıyor.
Anastasia-Thsilimpou-kösem-sultan
Taht hediyesi: Kösem

Babasının ani ölümünden sonra henüz sancağa bile çıkmadan kendini tahtta bulan Sultan Ahmed’ın, resminigörüp aşık olduğu küçük Rum kızı Anastasia’yı, Safiye Sultan, taht hediyesi olarak Ahmed’e getirir. Ahmed ve Kösem, hem Batı’dan hem Doğu’dan çevrelenen bir dünya devletinin var olma savaşının yüklerini omuzlarında taşıyarak yürüyecekleri bu yolda,  aşklarının büyük gücüyle birlikte büyüyecekler.

Kösem için Yunan oyuncu
Sultan Ahmed karakteriyle başarılı, 1genç oyuncu Ekin Koç kamera karşısına geçerken; Kösem Sultan’ın ilk gençlik yıllarını ise Yunanistanlı oyuncu  Anastasia Thsilimpou canlandırıyor.    Kösem karakteri için seçmelere katılan ve başarılı bir performansı sergileyen Thsilimpou, daha önce sinema, tiyatro ve reklam filmlerinin yanı sıraönemli Yunan dizilerinde de rol aldı. Lise üçüncü sınıf öğrencisi olan genç oyuncu, Kösem karakteri için Türkçe öğrenmeye başladı.

You must be logged in to post a comment Login