Muhteşem Yüzyıl Kösem’in yayın tarihi belli oldu

Kösem Sultan efsane diziye rakip oldu

27 Ekim 2015 Salı, 14:39

Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan dizisinin yayın tarihi ve günü belli oldu.

Merakla beklenen dizi Kösem Sultan, ekran fenomeni Kurtlar Vadisi Pusu’nun karşısında yerini aldı. Dizi 12 Kasım Perşembe akşamı ilk bölümüyle ekrana gelecek.

İlk tanıtımı geçen yıl Haziran ayında ekrana gelen Muhteşem Yüzyıl-Kösem’in yayın tarihi belli oldu. 12 Kasım Perşembe günü seyirciyle buluşacak olan dizi, 12 yıldır zirvede olan Kurtlar Vadisi Pusu ile karşı karşıya gelecek.

3 BİN SWAROVSKİ

DİZİNİN takı ve taçlarını Mücella Mert tasarlıyor. Söylentilerin aksine kullanılan taşlar pırlanta değil Swarovski. Safiye Sultan’ı canlandıran Hülya Avşar’ın başındaki tacda 3 bin Swarovski taş kullanıldı. Fiyatı 10 bin TL.muhteşem-yüzyıl-kösem-sultan-sultan-ahmed

Dizinin ilk bölümünde, babasının ani ölümüyle tahta çıkacak olan Ahmed’in cülus töreni ekrana gelecek. Dizide Sultan Ahmed’i Ekin Koç, Safiye Sultan’ı ise Hülya Avşar canlandırıyor.
Dizinin ilk bölümünde babasının ölümüyle tahta çıkan Ekin Koç’un canlandırdığı Ahmed için cülus töreni yapıldı.

Muhteşem Yüzyıl Kösem için Hadımköy’de Topkapı Sarayı’ndan bölümler yapıldı. Seyirci ilk bölümde cülus merasimini izleyecek. Bu sahnelerde sultanın kavuğunu, annesi rolündeki Hülya Avşar taktı. Çekimler Hadımköy’deki tarihi yarımada platosunda tüm figürasyonun katılımıyla çekildi. “Muhteşem Yüzyıl-Kösem” dizisi hakkında yorumları merak edilen Halit Ergenç, “TİMS yapımcılığında olduğu için iyi işler çıkacaktır. Zaten oyuncu kadrosu da çok başarılı. Teklif gelirse oynamam, zaten teklif de gelmez. Kanuni Sultan Süleyman, orada öldü” yanıtını verdi. muhteşem-yüzyıl-kösem-sultan-sultan-ahmet

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisindeki oyuncular ve karakteleri ise şöyle:

Beren Saat (Kösem Sultan), Ekin Koç (Sultan 1. Ahmet), Berk Cankat (Alex), Hülya Avşar (Safiye Sultan), Alma Terzic (Handan Sultan), Erkan Kolçak Köstendil (Şahin Giray Han), Kadir Doğulu (Mehmet Giray Han), Mete Horozoğlu (Zülfikar), Sahra Şaş (Dilber), Aslıhan Gürbüz (Halime), Tolga Tuncer (Nasuh), Levent Yılmaz (Şeyhülislam Mustafa), Nurinisa Yıldırım (Dudu Hatun), Zeljko Erkıc (Enzo), Esra Dermancıoğlu (Cennet), Mehmet Kurtuluş (Derviş Mustafa).

You must be logged in to post a comment Login