e
sv

Muhteşem Yüzyıl’da Donna Gracia Menses’in taht oyunu!

avatar

tvaktuel

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

İtalya’dan İstanbul’a gelen Donna Gracia isimli güçlü bir kadını canlandıracak olan Dolunay Soysert, geçtiğimiz hafta yayınlanan bölümle Muhteşem Yüzyıl’a dahil olmuştu.

Dönemin zorlu şartlarında, kadın olmasına rağmen ticaret hayatında büyük başarı kazanmış Gracia Menses karakteriyle izleyisinin karşısına çıkan Dolunay Soysert, “Bir oyuncu icin oynaması bu kadar keyifli ve dişi bir rolle, Muhteşem Yüzyıl ekibiyle buluşmaktan dolayı çok mutluyum” dedi.

İspanya’daki engizisyon zulmünden Portekiz’e kaçan ve burada dinini değiştirmek durumunda kalan Donna Gracia, eşinin ölümünden sonra kız kardeşinin eşiyle ortak ticaret yapmaya başlar. Zamanla kıvrak zekası ve ikna kabiliyeti ile döneminin en güçlü kadınlarından biri olur. Hatta bazı Avrupa krallarına borç bile verir. Ancak Gracia, kız kardeşinin bir komplosuyla Venedik’te esir edilir.

Bu durumu haber alan Gracia’nin yeğeni Yasef Nassi, Şehzade Selim’le yakınlığını kullanarak Gracia’yı kurtarmasını ister. Bunun üzerine Kanuni Sultan Süleyman devreye girerek Donna Gracia’yı İstanbul’a getirir. Gracia, İstanbul’a geldiği andan itibaren güzelliği, zenginliği ve zekasıyla taht oyunlarında rol almaya başlayacaktır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Muhteşem Yüzyıl’da Donna Gracia Menses’in taht oyunu!

x