baby sensory

Müslüm filmi TV’de hangi kanalda yayınlanacak?

28 Ekim 2018 Pazar, 00:15

Müslüm Gürses’in hayatını anlatan Müslüm filmi televizyonda hangi kanalda ne zaman yayınlanacak? Ayla’nın yapımcısı Dijital Sanatlar’ın yeni filmi ‘Müslüm’ün TV’de ilk kez yayınlanacağı kanal belli oldu!

Usta sanatçı Müslüm Gürses’in hayatını beyazperdeye taşıyan filmin başrollerini Timuçin Esen, Zerrin Tekindor, Ayça Bingöl, Şahin Kendirci ve Erkan Can paylaşıyor. Sinemada büyük ses getiren Müslüm filminin televizyonda yayınlanacağı kanal da belli oldu. Müslüm filmi TV’de ilk kez TV8’de ekranlara gelecek. Müslüm Gürses’in hayatını anlatan Müslüm filminin 2019 sonbahar döneminde TV8’de ekrana gelmesi bekleniyor.

MÜSLÜM FİLMİ KONUSU VE OYUNCU KADROSU

Müslüm, arabesk müziğinin efsane ismi Müslüm Gürses’in hayat hikayesini beyaz perdeye taşıdı. Unutulmaz ses sanatçısının iniş ve çıkışlarla dolu yaşamının anlatıldığı filmde, Müslüm Gürses’in milyonları etkileyen müziğine, çocukluğundan ölümüne kadar geçen zamanda yaşamına etki eden kişilere, çok sevdiğini her fırsatta dile getirdiği eşi Muhterem Nur’a odaklanılıyor. Timuçin Esen’in Müslüm Gürses’i canlandırdığı filmde, Muhterem Nur’a Zerrin Tekindor, Müslüm Gürses’in babasına ise Turgut Tunçalp hayat veriyor. Yönetmenliğini, Türkiye’nin geçen yılki Oscar yarışı için aday adayı olarak gönderdiği Ayla’nın yönetmeni Can Ulkay ve “Romantik Komedi” filminden 8 yıl sonra tekrar yönetmen koltuğuna oturan Ketche’nin (Hakan Kırvavaç) üstlendiği filmin senaryosunu Hakan Günday ve Gürhan Özçiftçi kaleme alıyor.


MÜSLÜM FİLMİNDE MÜSLÜM GÜRSES’İN ADANA’DA GALA
İstanbul’un Ardından “MÜSLÜM” filminin ikinci büyük galası Adana’da yapıldı. Genç, yaşlı her kuşaktan izleyicinin çok sevdiği, şarkıları dilden dile dolaşan, efsanevi sanatçı MÜSLÜM GÜRSES’in acılar ve aşkla dolu ‘film gibi’ hayatı, keşfedildiği yer Adana’da oyuncuların katılımıyla Cinemaximum M1’de gerçekleşen gala ile seyirciye merhaba dedi. Özel gösterim öncesinde; filmin başrol oyuncusu Timuçin Esen’in yanı sıra Ayça Bingöl, Turgut Tunçalp, Taner Ölmez, Şahin Kendirci’nin de katıldığı söyleşiye Adanalılar yoğun ilgi gösterdi.

Tüm zamanların gişe rekorlarını kırmaya hazırlanan,Can Ulkay ve Ketche’nin yönetmenliğinde çekilen MÜSLÜM, Dijital Sanatlar Yapımevi yapımcılığı ve CGV Mars Dağıtım’ın dağıtımıyla 1.000’den fazla salonda tüm Türkiye’de vizyona girdiği gün Adana’da gerçekleşen galaya Müslüm Gürses hayranları yoğun ilgi gösterdi. Filmin oyuncuları Müslüm Gürses’in hayatında önemli yeri olan Adana’da sinemaseverlerle buluşmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederken, söyleşiye katılanlar Müslüm filminin ikinci büyük galasının Adana’da olmasının çok anlamlı olduğunu dile getirdiler.

59 yıllık hayatına sonsuz acı ve Muhterem Nur’a bağlılığını sığdırarak sanatında devleşen Müslüm Gürses’in acılarla dolu “film gibi” hayatını Urfa’daki çocukluğundan başlayıp Adana’da keşfedilip, İstanbul’da yıldızlaşmasına kadar pek çok bilinmeyen yönüyle anlatan MÜSLÜM filmi Adanalı izleyicilerden tam not aldı. Adana özel gösteriminde seyirciyle buluşan ve Müslüm Gürses’i canlandıran Timuçin Esen “Zor bir film oldu. Bu kadar büyük bir sanatçının anısını yaşatmak istedik. Vizyonun ilk gününde Adana’da sizlerle birlikte, filmi seyretmek istedik. Tüm Adana’ya teşekkür ederim.” açıklamalarında bulunurken Müslüm Gürses’in annesini canlandıran Ayça Bingöl, “Adana’nın benim için özel bir yeri var. Elimden gelenin en iyisini yaptım. Artık film sizindir.” açıklamalarıyla duygularını ifade etti. Filmde Müslüm Gürses’in gençliğine hayat veren Adanalı genç oyuncu Şahin Kendirci ise “İyi ki varsınız Adana” diyerek Adanalı sinemaseverlere seslendi.

Müslüm’ün oyuncu kadrosunda Timuçin Esen, Zerrin Tekindor, Ayça Bingöl, Erkan Can, Taner Ölmez, Erkan Avcı, Şahin Kendirci,Turgut Tunçalp, Güven Kıraç, Erkan Kolçak Köstendil, Caner Kurtaran, Goncagül Sunar, Aleyna Özgeçen yer alıyor.

You must be logged in to post a comment Login