baby sensory

Netflix’in ilk Türk dizisinin konusu belli oldu

Netflix’den Türkçe dizi geliyor

15 Mayıs 2017 Pazartesi, 14:37

Dünya çapında milyonlarca abonesi olan, internetin film ve dizi kanalı Netflix’in çekeceği ilk Türk dizisinin konusunu belli oldu.

Vatanım Sensin, İstanbullu Gelin gibi başarılı yapımların yapımcılığını üstlenen O3 Medya ile Netflix’in çekeceği ilk Türk dizisinin konusu belli oldu.

Tüm dünyada geniş bir kitleye hitap eden dizi ve dilm kanalı Netflix, uygulamasını Türkçe yapmasının ardından Türkçe dizi yayınlamak için de girişimde bulundu. Netflix’ten yapılan resmi açıklamada, yapımcı O3 şirketi ile anlaşma yapıldığı duyuruldu.

190’dan fazla ülkede izlenebilecek olan ilk orijinal Türk yapımı dizi hakkında Netflix Uluslararası Orijinal Diziler Başkan Yardımcısı Erik Barmack, “İlk orijinal Türkçe dizimizi çekecek olmaktan dolayı heyecanlıyız. Netflix’in bu muhteşem Türkçe yapım için en ideal uluslararası platform olacağına inancımız tam ve bu yıl içerisinde daha fazla detay paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” açıklamasını yaptı.

Milliyet Gazetesi’nden Ali Eyüboğlu’nun açıkladığı bilgiye göre dizinin konusu şu şekilde olacak:

Amerikalı bir baba, IŞİD’e katılan oğlunu bulup kurtarmak için Türkiye’ye gelir ve Güneydoğu’ya geçer. Baba, bölge halkından aldığı destekle Irak’a geçer ve IŞİD’e katılır.  Kısa sürede terör örgütünün önemli militanlarından biri olan babayı IŞİD, haremine verdiği esir kadınlarla ödüllendirir. Baba; kadınlardan birinin Alman olduğunu, onun da çocuğunu kurtarmak için IŞİD’e katıldığını öğrenir. Hikaye de bu konu üzerinden şekillenecek.

You must be logged in to post a comment Login