Netflix hangi Türk dizilerini yayınlıyor? Netflix yerli dizileri hangileri?

Netflix’in orjinal içeriklerine Türk dizilerini de eklemeye başladı. Netflix Türkiye platformunda hangi yerli diziler yayınlanıyor?

Netflix, Türkiye’de izleyici sayısını artırmak için yemi Türk dizi projelerine ağırlık vermeye başladı. Hakan: Muhafız dizisiyle platformda ilk Türk Netflix dizisini yayınladı. Hakan: Muhafız’ı Beren Saat ile Mehmet Günsür’ün başrollerinde oynadığı Atiye dizisi izledi. 24 Ocak’ta yayınlanmaya başlayacak olan belgesel dizi Rise of Empires: Ottoman ve önümüzdeki günlerde yayınlanmaya başlayacak 50 M2 ve Aşk 101’de Netflix ekranlarında yayınlanacak Türk dizileri olacak.

Netflix sadece kendi yapımcılığını üstlendiği Türk dizilerini değil ulusal kanallarda ve platformlarda yayınlanan Türk dizilerini de yayınlıyor. Behzat Ç., Leyla ile Mecnun, Kördüğüm, Yanık Koza, Beni Böyle Sev, Filinta, Şubat, Diriliş Ertuğrul, Yunus Emre, Yer Gök Aşk, Baba Candır, Mehmetçik Kütulamre, 46 Yok Olan, Avlu, Masum gibi dizileri de yayınlıyor.

HAKAN: MUHAFIZ

14 Aralık 2018 tarihinde yayınlanmaya başlayan Netflix yapımı dramatik, fantastik, aksiyon ve bilimkurgu türündeki süper kahraman dizisidir. Yazar, Nilüfer İpek Gökdel’in Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi adlı eserden uyarlanan dizinin yönetici yapımcılığı Onur Güvenatam, Jason George, Özge Bağdatlıoğlu ve Binnur Karaevli tarafından gerçekleştirildi. Dizinin başrol kadrosunda Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Burçin Terzioğlu, Engin Öztürk, ve Okan Yalabık yer almaktadır.

Türkiye’de çekilen ilk Netflix orijinal dizisi olan Hakan: Muhafız, ilk gösterimini 5 Aralık 2018’de İstanbul’da düzenlenen özel bir gecede gerçekleştirdi. 14 Aralık 2018’de ise 10 bölümden oluşan birinci sezonun tamamı Netflix üzerinden yayınlandı.

ATİYE

27 Aralık 2019 tarihinde 8 bölümden oluşan ilk sezonun yayımlandığı, senaryosunu Jason George, Nuran Evren Şit ve Fatih Ünal’ın birlikte kaleme aldıkları, fantastik ve aksiyon türündeki Netflix’in ikinci Türk orijinal internet dizisi. Yazar Şengül Boybaş’ın Dünyanın Uyanışı adlı eserinden uyarlanmıştır.

50 M2

Burak Aksak’ın hem kaleme aldığı, hem de Selçuk Aydemir ile birlikte yönettiği dizinin yapımcılığını BKM üstleniyor. 8 bölümden oluşan kara komedi türündeki dizinin oyuncu kadrosunda ise Engin Öztürk, Aybüke Pusat, Kürşat Alnıaçık, Cengiz Bozkurt, Tolga Tekin, Yiğit Kirazcı, Özgür Emre Yıldırım, Tuncay Beyazıt, Tuğçe Karabacak, Hasan Yalnızoğlu ve Murat Kılıç yer alıyor.

AŞK 101 (LOVE 101)

2020 yılında 8 bölümden oluşan ilk sezonun yayınlanacağı, yönetmen koltuğuna Ahmet Katıksız’ın oturduğu, senaryosunu Meriç Acemi’nin kaleme aldığı gençlik ve komedi türündeki Netflix’in Türk orijinal internet dizisi.

RİSE OF EMPİRES: OTTOMAN

Rise of Empires: Ottoman dizisi 6 bölümden oluşuyor, yönetmen koltuğunda Emre Şahin, senaryosu Celal Şengör ve Emrah Safa Gürkan danışmanlığında kaleme alınan, tarih ve kurgu türündeki Netflix’in Türk orijinal belgesel dizisi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Netflix hangi Türk dizilerini yayınlıyor? Netflix yerli dizileri hangileri?

x