NTV’den Ramazan’a özel yarışma Lingo

17 Haziran 2015 Çarşamba, 14:57

Türkiye’nin önde gelen haber kanallarından biri olan NTV’den yepyeni bir yarışma geliyor!

Sunuculuğunu Dilara Gönder’in üstleneceği Lingo, Ramazan ayı boyunca hafta içi her gün ekranda olacak. Kelime bilgisi, şans ve eğlencenin bir araya geleceği yarışmanın kuralları ise şöyle:

Lingo’da ikişer kişiden oluşan iki takım karşı karşıya geliyor ve karşılarına çıkan kelimeleri ilk harflerine bakarak tahmin etmeye çalışıyor.
Birinci turda 5 harfli 5 kelime, ikinci turda 6 harfli 5 kelime, üçüncü turda 7 harfli 1 kelime yer alıyor. İki takımın da önlerinde sayılardan oluşan kendi lingo kartları yer alıyor. Her doğru tahmin ettikleri kelime için önlerinde duran top kavanozundan 2 top çekme hakkına sahip oluyorlar. Çekilen topların üzerinde yazan rakamlar, lingo kartında kapatılıyor. Yatay, dikey veya çapraz olarak bir sıradaki tüm rakamları kapatmayı başaran takım ‘’LINGO’’ yapıyor ve daha fazla puan kazanarak finale bir adım daha yaklaşıyor. İki takım da üç tur boyunca mümkün olduğu kadar çok kelime bilip puan kazanmaya çalışıyor. Yüksek puanı toplayan takım finale çıkmaya hak kazanıyor. Lingo, Ramazan boyunca hafta içi her gün 19.20’da NTV’de!

You must be logged in to post a comment Login