O Ses Türkiye 2016 kim kazandı? İşte O Ses Türkiye birincisi

O Ses Türkiye’nin şampiyonu kim oldu?

03 Şubat 2016 Çarşamba, 00:20

O Ses Türkiye yarışması 2016 şampiyonu kim oldu hangi yarışmacı kazandı Aziz mi Emre mi?

TV8’de yayınlanan O Ses Türkiye yarışması 2 Şubat Salı akşamı büyük finalle ekranlara geldi. Pazar ve Pazartesi yayınlanan çeyrek final ve yarı finalleri başarıyla geçerek finale yükselen Aziz Kiraz, Tankurt Manas, Türkan Kürşad ve Emre Sertkaya Salı akşamı canlı yayında şampiyonluk için mücadele etti.

İREM DERİCİ’DEN O SES TÜRKİYE İÇİN İLGİNÇ MESAJLAR

O Ses Türkiye finalinde kazanan ismin kim olduğu program boyunca yapılan sms oylamalarıyla belli oldu. Salı akşamı yayınlanacak finalde Gökhan ile Hakan’ın takımından Türkan Kürşad ve Emre Sertkaya, Ebru Gündeş’in takımından Tankurt Manas ile Hadise’nin takımından Aziz Kiraz yarıştı. Murat Boz ise tek yarışmacısı da yarı finalde elendiği için finalde mücadele edemedi. Yarışmacılar şarkılarını seslendirerek 4’lü elemeye çıktılar. Finalde yapılan ilk oylamada Aziz Kiraz, Tankurt Manas, Türkan Kürşad ve Emre Sertkaya’dan elenen isim rap şarkıcısı olan Ebru Gündeş’in takımından Tankurt Manas oldu.

İKİLİ FİNALE AZİZ KİRAZ VE EMRE SERTKAYA KALDI

Kalan 3 yarışmacı tekrar sahne alarak şarkı söyledi. Yapılan 2. oylamada ise 3 yarışmacı arasından elenen diğer isim Gökhan ile Hakan’ın takımından Kıbrıslı genç yarışmacı Türkan Kürşad oldu. Böylece ikili finale Hadise’nin takımından Aziz Kiraz ile Gökhan ve Hakan’ın takımından Emre Sertkaya kalmış oldu.

O SES TÜRKİYE 2016 ŞAMPİYONU EMRE SERTKAYA

SMS oylaması sonucunda ikili finale kalan Aziz Kiraz ve Emre Sertkaya için yeniden oylama yapıldı. O Ses Türkiye’nin bu seneki birincisi Gökhan ve Hakan’ın takımından Emre Sertkaya oldu.emre-sertkaya-aziz-kiraz

AZİZ KİRAZ O SES TÜRKİYE FİNAL ANNEM İÇİN ŞARKISI

EMRE SERTKAYA O SES TÜRKİYE FİNAL HABERİN YOK ÖLÜYORUM

Jüri üyeleri kendi takımlarındaki yarışmacılarla canlı performans da yaptı. Ebru Gündeş ve Tankurt’un yarışma başındaki performansı büyük beğeni topladı. Hadise Aziz’le birlikte kendi şarkısını seslendirdi. Final gecesinde geçen senenin O Ses Türkiye şampiyonu olan Elnur’da sahne alarak şarkı söyledi. Gecenin sürprizleri ise Acun Ilıcalı ve ekibinin hazırladığı, jüri üyelerinin sezon boyunca yaşadıkları komik anları anlatan videolar oldu.hadise-aziz-kiraz

emre-sertkaya

HADİSE’NİN DUYGUSAL ANLARI

Eleme etaplarına tek yarışmacısı olan Aziz Kiraz ile giren ve bugüne kadar yarışmayı hiç kazanamayan jüri üyesi Hadise, finalde büyük heyecan yaşadı. Hadise, tek yarışmacı olduğu için uzun süredir bire bir ilgilendiği ve sürekli birlike olduklarını söylediği Aziz’i kardeşi gibi gördüğünü söyledi. Aziz’in oylamaları geçmesiyle Hadise duygulandı ve gözleri doldu.

O SES TÜRKİYE’DE HADİSE GÖZYAŞLARINA BOĞULDU-İŞTE O ANLAR

O SES TÜRKİYE’DE FİNAL GARANTİLİ 10 ŞARKI!emre-sertkaya-türkan

o-ses-türkiye-final-jüri

8 yarışmacı iki grup halinde 4’er kişi olarak sahne aldı ve ilk turda elenen birer isim belli oldu. Kalan 6 yarışmacı tekrar sahneye çıkarak şarkı söyledi. SMS oylamaları sonucunda finale çıkan 4 yarışmacı Türkan Kürşad, Tankurt Manas, Emre Sertkaya ve Aziz Kiraz oldu. Salı akşamı yayınlanacak finalde Gökhan ile Hakan’ın takımından Türkan Kürşad ve Emre Sertkaya, Ebru Gündeş’in takımından Tankurt Manas ile Hadise’nin takımından Aziz Kiraz yarışacak.
HADİSE GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Eleme etaplarına tek yarışmacısı olan Aziz Kiraz ile giren ve bugüne kadar yarışmayı hiç kazanamayan jüri üyesi Hadise, yarı finalde büyük stres yaşadı. Hadise’nin yarışmacısı Aziz’in finale kaldığı açıklanınca Hadise ve Aziz sarılarak kutladı. Hadise ise gözyaşlarını tutamadı ve canlı yayında ağladı.

Yarı finale tek yarışmacısı kalan Murat Boz, kendi takımından olan Ali Mert Habiboğlu’un elenmesiyle birlikte finale yükselemeyen tek jüri üyesi oldu. Murat Boz’un yarı finalde havlu attığı O Ses Türkiye’nin büyük finali 2 Şubat Salı akşamı 20.00’den itibaren TV8’de canlı olarak yayınlanacak. Yine etaplar halinde yarışacak 4 yarışmacıdan finali kazanan isim sms oylamasıyla belli olacak.

You must be logged in to post a comment Login