e
sv

O Ses Türkiye 2018’de şampiyon kim oldu? O Ses Türkiye birincisi Lütfiye Özipek kimdir ?

O Ses Türkiye 2018’de büyük final sonucunca kazanan isim canlı yayında belli oldu. O Ses Türkiye finalinde şampiyon olan isim Gökhan’ın takımında Lütfiye Özipek oldu. O Ses Türkiye birincisi Kıbrıslı Lütfiye Özipek kimdir nereli nerede sahneye çıkıyor işte tüm detaylar….

O Ses Türkiye’nin 4 Şubat Pazar akşamı yayınlanan büyük finalinde Hadise, Murat Boz, Gökhan ve Yıldız Tilbe’nin takımlarından 6 yarışmacı mücadele etti. Sms oylamaları sonucunda son ikili finale ise Gökhan Özoğuz’un takımından Lütfiye Özipek ve Yener Bulut-Ümit Durak ikilisi kaldı. SMS oylaması sonucu O Ses Türkiye 2017-2018 birinci Lütfiye Özipek oldu.

O Ses Türkiye finalinde, Murat’ın takımından Aydan Kahraman ve Nihat Mugil, Yıldız Tilbe’nin takımından Ceren Düzova, Gökhan’ın takımından Lütfiye Özipek ve Yener Bulut-Ümit Durak ikilisi, Hadise’nin takımından ise Oğulcan Bolcan mücadele etti.

Ekim ayından bu yana TV8 ekranlarında yayınlanan O Ses Türkiye’de büyük final gerçekleşti. O Ses Türkiye 2018 finali, geçen seneye göre bir ay erken yapıldı. Geçen sezon Mart ayında yapılan final, bu sene Şubat ayı başında yapıldı. O Ses Türkiye 2018’in Pazar akşamı canlı yayınla ekrana gelen finalinde, yarışmacılar sms oylamasına göre son turlara kaldı.

O Ses Türkiye finalinde , jüri üyelerinin sezon boyunca başından geçen komik anlar da klip olarak yayınlandı. Acun Ilıcalı da, orkestranın da Survivor için Dominik’e gideceğini açıkladı.

KIBRISLI LÜTFİYE ÖZİPEK KİMDİR?

Lütfiye Özipek, 1990 yılında Kıbrıs’ta dünyaya gelmiştir. Müzikal kariyerine çok küçük yaşta piyano çalarak başlayan Özipek, o günden beri serüvenine devam ediyor.

Özipek, lise eğitimini Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde tamamlamasının ardından, önce University Of Nicosia’da caz eğitimi, ardından İngiltere’de Pop Müzik ve Söz Yazarlığı Eğitimi alarak 2013’te mezun oldu.

Kıbrıs’ta verdiği konserlerinde pop, caz ve alternatif müziğe yer veren Özipek, Türkiye’de kendi söz ve bestelerinden oluşan albüm için çalışmalarını sürdürüyor.

Özipek, Kıbrıs’ta verdiği çeşitli konserler yanısıra vokal koçluğu yaparak, ülkede genç müzisyenlerin yetişmesine de yardımcı oluyor.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

O Ses Türkiye 2018’de şampiyon kim oldu? O Ses Türkiye birincisi Lütfiye Özipek kimdir ?

x