Payitaht Abdülhamid dizisi TRT 1

Payitaht Abdülhamid dizisi konusu ne? Payitaht Abdülhamid dizisi hangi oyuncular rol alıyor? Payitaht Abdülhamid dizisi hakkında tüm bilgiler haberimizde…

Başrollerinde Bülent İnal, Özlem Conker, İbrahim Kendirci ve Hakan Boyav gibi isimlerin bulunduğu, yapımcılığını Es Film’in üstlendiği yönetmenliğini Serdar Akar’ın yaptığı Payitaht Abdülhamid dizisi  24 Şubat Cuma akşamı 20.00’de TRT 1 ekranında başlıyor.

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD DİZİSİNE YENİ OYUNCU

Osmanlı İmparatorluğu’nun var olma mücadelesinin tarihe damgasını vurduğu ve 1876 yılında çıktığı tahtta 33 yıl kalarak, bu zorlu süreci ‘Ulu Hakan’ unvanıyla taçlandıran Sultan Abdülhamid Han’ın hayatının kaleme alındığı Payitaht Abdülhamid dizisinde Bülent İnal, Özlem Conker, Selen Öztürk, Akın Akınözü, Ezgi Eyüboğlu, Hakan Boyav, Saygın Soysal, İbrahim Kendirci, Berkan Şal, Can Sipahi, Eren Hacısalihoğlu, Gözde Kaya, Bahadır Yenişehirlioğlu, Ali Nuri Türkoğlu ve Umut Kurt rol alıyor.

İşte, Payitaht Abdülhamid’in tanıtım filmi:

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD DİZİSİ GENEL KONUSU NEDİR?
Tarihin en merak edilen dönemi ile Payitaht Abdülhamid ekranlara taşınacak

Payitaht Abdülhamid; Osmanlı İmparatorluğu’nun tarihin en çok merak edilen, en çok tartışılan ve dünyanın manipülasyon hamleleriyle gözünü Osmanlı topraklarına diktiği dönemde tahta çıkarak, 33 yıl gücü ve zekasıyla İmparatorluğu var gücüyle ayakta tutan Sultan Abdülhamid Han’ın son 13 yıllık Padişahlık Dönemini, ES Film imzasıyla TRT ekranlarına taşıyor. Proje Tasarımı Osman Bodur’a ait ve senaryosunu yine Osman Bodr ve Uğur Uzunok’un üstlendiği “Payitaht – Abdülhamid”, II. Abdülhamid Han’ın bu son 13 yıllık döneminde meydana gelen olaylar çerçevesinde Batılı devletler “yeni yüzyılı” kendileri için dizayn etmeyi arzularken, karşılarına dikilen yürekli adamın hikâyesini seyirciye aktaracak.

1896’da, Sultan Abdülhamid’in padişahlığının 20. yılından itibaren döneme damgasını vuran önemli olayları ekrana taşıyacak olan “Payitaht – Abdülhamid”, dizisinde, uzun süre sonra Osmanlı’nın zaferi ile sonuçlanan bir savaş: ”Yunan Harbi”ne yer verilecek. 1. Siyonist Kongre ile Sultan’dan istenen Filistin toprakları, Padişah’ın sonuna kadar vermediği ve masadan düşmanın hüsranla kalktığı bir dönem olarak ekrana gelecek. Yine Sultan’ın başarılı olduğu bir önemli proje, Hicaz Demiryolu çalışmaları ve dahası Payitaht Abdülhamid dizisinde yer alacak diğer önemli tarihi olaylar arasında. Sultan Abdülhamid Han ile birlikte ülkenin mücadelesine tanıklık ederek, günümüze taşınan güçlü bir milletin evlatlarına ve gelecek tarihimize armağan niteliğinde sunulmayı vaat eden dizi, ‘Mücadele!’ Ana temasındaki mesajla seyirciye sunulacak.

TRT’nin “Filinta” ve “Zeyrek ile Çeyrek’ dizileri ile Türkiye’nin ilk Hollywood projesi olan -Y Production ile ortak yapımını üstlendiği- “The Ottoman Lieutenant- Osmanlı Subayı” filmine imza atan, Yusuf Esenkal ve Serdar Öğretici’nin ortak olduğu ES Film’in yeni projesi “Payitaht- Abdülhamid”in çekimleri, İzmit’teki Seka Film Platosunda tamamen yenilenen, döneme uygun hale getirilen setlerde başladı. Platoda ayrıca, Yıldız Sarayı’nın belirli mekanları da birebir inşa edildi. Dönemin diğer kahramanlarının da, kurgusal öğelerle yer alacağı dizide, İzmit Seka Film Platosu dışında, çeşitli tarihi mekanlar ile birlikte İstanbul’da Yıldız, Dolmabahçe ve Eyüp bölgeleri ile Yalova ve İzmit’te de dış çekimler yapılacak.

Başrollerinde; Bülent İnal, Özlem Conker, Selen Öztürk, Akın Akınözü, Ezgi Eyüboğlu, Hakan Boyav, Saygın Soysal, Umut Kurt’un yer alacağı dizinin elliye yakın ana kadro oyuncu olmak üzere figüranlarla birlikte 400 ila 500 kişilik bölüm oyuncusu rol alacak. Zaman zaman Yeşilçam’ın usta ve emektar oyuncuları da seyirciyle buluşacak. Dizide, 120 kişilik teknik ekip görev yapacak.

Görüntü Yönetmenliğini Filinta’nın muhteşem görüntülerine imza atan Sami Saydan üstlenirken, Uygulayıcı Yapımcılığını Özlem Taşpınar, Sanat Yönetmenliğini Yelkan İşkorkutan, Sanat Danışmanlığını Reza Hemmatirad, Kostüm Tasarımını Barış Karaca, Tarih Danışmanlığını Azmi Özcan, Konsept Danışmanlığını Selman Kayabaşı, Cast Direktörlüğünü Tuncay Altınoğlu, Kurgu Yönetmenliğini Kemalettin Osmanlı ve müziklerini Yıldıray Gürgen üstleniyor. Dizinin Post ve Mix’ini Üs Yapım üstlenirken, Efekt ve CGI’lara Digiflame imza atacak.

2. ABDÜLHAMİT’İN HAYATI

Osmanlı İmparatorluğu’nun 34. padişahı ve 113. İslam halifesidir. Bunalımlı bir dönemde tahta çıkan Abdülhamid, Batı’ya karşı dengeci, Doğu’ya karşı İslamcı politikalar izlemiş, ülke içinde mutlakiyeti güçlendirmiştir.

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD DİZİSİNE 3 YENİ OYUNCU

TRT 1’in iddialı yapımı Payitaht Abdülhamid’e 3 yeni isim daha!

Yapımcılığını Es Film’in üstlendiği, başrollerini Bülent İnal, Özlem Conker, İbrahim Kendirci, Akın Akınözü, Saygın Soysal, Berkan Şal, Hakan Boyav ve Can Sipahi’nin paylaştığı dizinin kadrosuna daha önce ‘Muhteşem Yüzyıl’ ve ‘Hatırla Gönül’de rol alan Selen Öztürk, son olarak ‘Beni Böyle Sev’de izlediğimiz Umut Kurt ve en son ‘Adı Mutluluk’ta oynayan Ezgi Eyüboğlu dahil oldu.

Payitaht Abdülhamid, yakında TRT 1’de başlıyor!

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD DİZİSİNE 3 YENİ OYUNCU

TRT 1’in iddialı dizisi Payitaht Abdülhamid’e 3 yeni oyuncu!

Yapımcılığını Es Film’in üstlendiği, başrollerini Bülent İnal, İbrahim Kendirci, Akın Akınözü, Can Sipahi ve Hakan Boyav gibi isimlerin paylaştığı yapımın kadrosuna son olarak ‘Karagül’de izlediğimiz Özlem Conker, daha önce ‘Asi’, ‘Kara Para Aşk’ ve ’46: Yok Olan’ gibi projelerde rol alan Saygın Soysal ve yine son olarak ’46: Yok Olan’da oynayan Berkan Şal dahil oldu.

Payitaht Abdülhamid, yakında TRT 1’de başlıyor!

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD DİZİSİNE YENİ OYUNCU

TRT 1’in iddialı projesi Payitaht Abdülhamid’e yeni bir isim daha!

Başrollerinde Bülent İnal ve İbraihm Kendirci’nin yer aldığı; yapımcılığını Es Film’in üstlendiği, yönetmen koltuğunda Faruk Teber’in oturduğu, senaryosunu ise Uğur Uzunok ve Osman Bodur’un kaleme aldığı yapımın kadrosuna daha önce ‘Muhteşem Yüzyıl: Kösem’de rol alan ve son olarak ‘Arkadaşlar İyidir’de izlediğimiz Akın Akınözü de dahil oldu.

Payitaht Abdülhamid, yakında TRT 1’de başlıyor!

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD DİZİSİNİN YÖNETMENİ BELLİ OLDU

’46 Yok Olan’ ile bu senenin en çok konuşulan işlerinden birine imza atan yönetmen Serdar Akar yeniden ekrana dönüyor.

Usta yönetmen, Osmanlı’nın son dönem padişahlarından 2. Abdülhamid’in hayatını anlatan ‘Payitaht Abdülhamid’ adlı dizi için Es Film ile el sıkıştı.

Senaryosu Uğur Uzunok ve Osman Bodur tarafından kaleme alınan dizi çok yakında TRT 1’de ekrana gelecek.

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD DİZİSİNİN KONUSU NE

Payitaht dizisinde geçtiğimiz 2 sezon boyunca Filinta dizisinin yapımcılığını üstlenen Es Film tarafından hazırlanan ve Osmanlı padişahlarından 2.Abdülhamid’in hikayesinin anlatılacak.

Flinta dizisinden birçok oyuncunun Payitaht dizisinde de rol alacağı öğrenildi. Başrol oyuncuları için ise görüşmeler devam ediyor.

filinta-bin-yılın-şafağında-yeni

Filinta dizisinin yapımcısından yeni dizi: Payitaht

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Payitaht Abdülhamid dizisi TRT 1

x