Riverdale dizisinin konusu ve oyuncuları

28 Aralık 2016 Çarşamba, 23:20

Riverdale dizisinin konusu ne, hangi oyuncular rol alıyor? Riverdale dizisi hangi tarihte yayınlanacak? Riverdale dizisi hakkında tüm bilgiler haberimizde…

2017’DE BAŞLAYACAK EN İYİ YABANCI DİZİLER İÇİN TIKLAYIN

Greg Berlanti ile Roberto Aguirre-Sacasa ikilisi tarafından oluşturulan ve Archie Comics karakterlerine dayanan ‘Riverdale’ The CW’nin yaklaşan gizem ve genç drama türündeki dizilerinden biridir.

2014 yılında dizi ilk defa Fox kanalına sunulmuş ve masaya yatırılmıştır. Ancak senaryo üzerindeki bazı anlaşmazlıklardan dolayı Fox projeyi geri tepmiş 2015 yılında The CW kanalı ile anlaşmaya varılmıştır. 29 Ocak 2016 tarihinde The CW resmi olarak pilot bölüm siparişini vermiştir. Lee Toland Krieger’in yönetmenliğini yaptığı pilot bölüm çekimlerine 14 Mart’ta başlanmış ve 23 Mart’ta sona ermiştir.

Pilot bölüm Archie Comics’in grup başkanı ve çizgi roman yazarı Roberto Aguirre-Sacasa tarafından yazılmıştır. Sacasa ayrıca Marvel Comics’e yaptığı çalışmalar ile de bilinir. Greg Berlanti ise “Arrow”, “The Flash”, “Supergirl” ve “Legends of Tomorrow” dizilerinin yaratıcısı ve yapımcısıdır. İkili ile birlikte Berlanti ile aynı dizilerde yapımcı olarak hizmet veren Sarah Schechter ve Jon Goldwater yönetici yapımcı olarak görev almaktadır.

Çekimleri tekli kamera sistemi ile Vancouver’de yapılan dizinin üretimi Berlanti Productions, CBS Television Studios ve Warner Bros. Television şirketleri tarafından yapılmaktadır.

Riverdale oyuncuları

Dizinin oyuncu kadrosundaki isimler K.J. Apa (Shortland Street), Lili Reinhart (Surviving Jack), Cole Sprouse (The Suite Life of Zack & Cody), Camila Mendes, Ross Butler (K.C. Undercover), Ashleigh Murray (Younger), Casey Cott, Cody Kearsley, Daniel Yang, Irie Hayleau, Ashanti Bromfield (Slasher), Luke Perry (Jeremiah), Madelaine Petsch, Marisol Nichols (24) ve Mädchen Amick (ER) olarak sıralanmaktadır.

Riverdale Konusu

Dizi, Riverdale isimli küçük bir kasabada yaşayan, görünüşte mükemmel Archie Andrews’in (K.J. Apa) gizli kalmış karanlık yanlarını keşfetmesini ve yaşadığı olağan üstü olayları anlatmaktadır.

Riverdale dizisi 26 Ocak 2017 tarihinde yayınlanacak.

You must be logged in to post a comment Login