Ruh Sağlığı Sorunları İçin Psikolojik Destek

Fiziksel rahatsızlıkların yanında psikolojik rahatsızlıklar da günlük yaşamımızın bir parçası haline gelmiştir. Psikolojik rahatsızlıklar cinsiyet, statü, yaş vb.  ayırmaksızın herkesin başına gelebilir. Karşılaşılan en küçük sorunlar bile zaman içerisinde başa çıkılamaz bir hale gelmeye başlarken kişinin duygularını, karar alma yetisini hatta davranışlarını dahi değiştirip kötü yönde bozabilir. Böyle zamanlarda mutlaka bir uzmandan yardım alınması gerekmektedir.

Bazı belirtiler, kişinin kendi kendine ne zaman psikoloğa gitmesi gerektiğini anlayabilmesini sağlamaktadır. Kontrol altına alınamayan gerginlik, sürekli ağlama isteği ve duygusal git geller, aşırı alınganlık-özgüven eksikliği, kişinin kalabalık ortamlarda dahi kendini sürekli yalnız hissetmesi, geçmeyen can sıkıntısı ve bunalım hissi, eskiden var olmayan ancak yeni yeni ortaya çıkan fobiler edinmek, hayatınızda yaşanan köklü değişiklikler gibi sebeplerle ister yüz yüze ister online terapist aracılığı ile bir uzmandan yardım alınmasında fayda vardır.

Terapinin Psikolojik Belirtiler Üzerindeki Etkisi

Terapinin amacı hastalık belirtilerini ortadan kaldırırken kişinin yaşamını daha verimli hale getirip keyifli ve mutlu sürdürmesini sağlamaktır. Kişi stres ve yaşamındaki problemlerle baş edemediği halde “kendi kendime üstesinden gelirim” düşüncesine sahipse, terapiye başvurup bir uzmandan yardım almasını engelleyebilir. Nasıl ki fiziksel rahatsızlıklarımızın çoğunu kendi kendimize iyileştirip çözemiyor ve alanında bir uzmandan yardım alıyorsak, psikolojik rahatsızlıklarda da mutlaka bir uzmandan yardım almak gerekmektedir.

Terapi seansları hasta ve doktor ile birlikte planlanır. Uzman doktor gerekli gördüğü hallerde seans sayısında değişiklik yapabilir. Bireysel terapi yanında aile ya da grup terapileri de yapılabilmektedir.  Ayrıca çoğu kişi özelini paylaşmaktan çekinmekte ve tereddüt yaşamaktadır. Kesinlikle hastanın izni olmadan hastanın durumu 3. Şahıslarla paylaşılmamaktadır.

İzmir’de Psikolog Arayanlar İçin Tavsiyeler

İzmir’de en iyi psikologlar arasında uzman kadromuz ile  sizler için profesyonel, özverili ve içten hizmet vermeye hazırız. Özellikle günümüzde devam etmekte olan Covid-19 Pandemi sürecine özel yüz yüze terapi alma konusunda endişe duyan kişiler için İzmir online terapi merkezimiz sizlere her açıdan desteğe hazırdır. Online psikolog tavsiyeleri arayan kişilerin mutlaka bizimle iletişim kurmasını ve ön görüşme yapmasını rica ediyoruz.

Psikologlar, tarafsız olarak kişinin kendisini görmesini sağlamak için bir çeşit ayna tutmaktadırlar. Günlük hayatta yaşanan problemlerle baş edebilmek ve huzurlu, sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için gereken desteği sağlamaktadır. Psikoloğun size iyi geleceğine inanın ve mutlaka ihtiyacınızın olduğunu hissettiğiniz anda gitmekten çekinmeyiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Ruh Sağlığı Sorunları İçin Psikolojik Destek

x