Dolar 18,5039
Euro 18,1433
Altın 988,22
BİST 3.179,99
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23 °C
Açık

Sektörel Rekabette Kurumsal SEO ile Ön Plana Çıkabilirsiniz

14.09.2022
A+
A-
Sektörel Rekabette Kurumsal SEO ile Ön Plana Çıkabilirsiniz

İnternet kullanımının ve erişiminin artmasıyla birlikte çok önemli bir kavram haline gelen SEO yalnızca bireysel web siteleri açısından değil aynı zamanda işletmeler açısından da çok önemlidir. Bunun nedeni kurumsal SEO kapsamında gerçekleştirilen çalışmaların işletmelerin faaliyet gösterdikleri sektördeki rakipleri arasından sıyrılmasını sağlayan en etkili unsurlar arasında yer almasıdır. Simur Digital Atalay Sıdar tarafından kurulan ve sektörünün lider isimleri arasında yer alan bir SEO ajansıdır. Bu kapsamda Simur Digital kurumsal SEO stratejilerini her iş ortağı ve iş ortaklarının faaliyet gösterdikleri sektör özelinde belirler. Bu sayede tüm iş ortaklarının dijital varlıklarını güçlendirme ve internet ortamındaki görünürlüklerini artırma sürecinde önemli bir rol üstlenir.

Simur Digital tarafından kurumsal şirketlere verilen kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti kapsamında; kurumsal web sitelerinin Google başta olmak üzere tüm arama motorlarında üst sıralarda listelenmesini sağlamaya yönelik çalışmalar gerçekleştirilir.

Günümüzde markaların ve işletmelerin temel gereksinimleri arasında ilk sıralarda kurumsal SEO yer alır. Bunun nedeni herhangi bir ürünün ya da hizmetin üretilmesi ve hedef kitleyle buluşturulmasının tüm markaların ve işletmelerin temel amacı olmasıdır. Diğer yandan son dönemlerde internet üzerinden gerçekleştirilen alışverişin pazar payı ve büyüme hızı değerlendirildiğinde SEO çalışmalarının ne kadar önemli olduğunu kolayca anlamak mümkündür.

Kurumsal SEO Nedir? Ne İşe Yarar?

SEO web sitelerinin arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda listelenmesi amacıyla gerçekleştirilen optimizasyon çalışmalarıdır. SEO sürecinin tam olarak kavranabilmesi için Google başta olmak üzere tüm arama motorlarının çalışma prensipleri diğer bir deyişle arama motoru algoritmaları derinlemesine anlaşılmalıdır.

Kullanıcılar arama motorlarında arama yapmak için belirli kelimeleri kullanırlar. Bu kelimeler anahtar kelime olarak adlandırılır. Yapılan anahtar kelime sorgulamaları sonucunda arama motoru kullanıcılara, yaptıkları aramalara ilişkin kriterleri karşılayacak özellikte web sitelerini sıralar. Bu aşamada arama motorlarının temel önceliği kullanıcılara yazdıkları anahtar kelimelerle en ilgili içeriklere, en kısa süre ulaşma imkanı vermektir. Buna bağlı olarak arama motorlarının en önemli odak noktası, kullanıcılara tam olarak aradıkları web sayfalarını göstermek olarak tanımlanabilir.

Günümüzde farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketler ürünlerini ve hizmetlerini üretme ve bunları pazarlamaya yönelik çalışmalar yürütürler. Bu kapsam mümkün olduğunca fazla sayıda kişiye ulaşmayı hedeflerler. Google’ın sağladığı verilere göre dünya genelinde yapılan aramaların çok büyük kısmı ürün ve hizmetlerle ilgilidir.

Dijital dünyada varlık göstermek bu kadar önemli bir konu haline geldikçe arama motoru sonuçlarında üst sıralarda listelenmeyen şirketler önemli bir pazar payından mahrum kalmaktadır. Bu yüzden kurumsal SEO hizmeti farklı sektörlerde faaliyet gösteren markalar ve şirketler nezdinde giderek daha önemli bir hale gelmektedir. Simur Digital kurumsal SEO hizmetleri kapsamında şirketlerin web sitelerinde gerekli iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarını gerçekleştirir. Bu sayede organik arama sonuçlarında kurumsal web siteleri istenilen sıralamayı kazanma şansını elde edebilir.

Kurumsal SEO Neden Önemlidir?

İnternetin gelişmesinin ve internet erişiminin dünyanın her noktasında artmasının en çok etkilediği alanların başında dijital dünya gelir. Bu süreç içinde pek çok sektörün dijitalleşmesi, iletişim kanallarının çeşitlenmesi buna bağlı olarak da ürün ve hizmet pazarlarının küreselleşmesi söz konusu olmuştur.

Yaşanan gelişmeler sayesinde markaların herhangi bir ürünü ya da hizmeti dünyanın farklı ülkelerine satması son derece kolay bir süreç halini almıştır. Elbette bunun sağlanması için dijital dünyada görünürlük temel şarttır. Özellikle e-ticaret sektöründe hizmet veren, faaliyet gösteren ve marka bilinirliğini maksimuma taşımak isteyen markaların hedefi arama motorlarında üst sıralarda listelenmektir.

Bu amaca yönelik olarak yapılan kurumsal SEO çalışmalarıyla marka bilinirliği artırıldığı gibi ürün ve hizmetlerin satış miktarı da yükselir. Ayrıca markaların potansiyel müşteri kitlelerine çok daha kolay bir şekilde ulaşması sağlanır. Google Ads reklam maliyetleri azaltıldığı gibi markanın sektörel bilinirliği ve pazar payı da yükseltilebilir.

Kurumsal SEO Nasıl yapılır?

Kapsamlı bir çalışma süreci olan SEO bünyesinde çok ince detaylar bulunur. Kurumsal SEO çalışmalarında öncelik web sitesine ait hedef KPI’ların belirlenmesidir. Strateji ve planlama süreci bu hedefler doğrultusunda tespit edilir. Bu kapsamda hedeflenen toplam organik trafiğin artırılması ve bu artışın hedef KPI doğrultusunda sağlanmasıdır. Çünkü SEO çalışmaları kapsamında en önemli noktalardan biri organik trafikse diğeri de organik trafiğin dönüş oranıdır.

 

SEO çalışmaları site içi ve site dışı SEO olarak gerçekleştirilir. Site içi SEO çalışmalarında web sitesi sayfaları, sayfalardaki içerikler ve web sitesinde kullanıcıların gördüğü kısımların optimizasyonu gerçekleştirilir. Site dışı SEO çalışmalarında ise web sitesinin ya da markanın bilinirliğini ve otoritesini artırmaya yönelik optimizasyon çalışmaları gerçekleştirilir.

SEO stratejisi kapsamında hedef kitle belirlendikten sonra web sitesinin potansiyel ziyaretçilerine ve müşterilerine uygun aksiyon planı gerçekleştirilir. Yapılan anahtar kelime odaklı hedef kitle analiziyle web sitesinin içerik ve görsel tasarımının şekillendirilmesi mümkün olabilir.

Bandırma Kurumsal SEO şirketi