baby sensory

Sen Anlat Karadeniz’in büyük başarısı

01 Aralık 2018 Cumartesi, 18:14

Sen Anlat Karadeniz hem yurt içinde hem de yurt dışında başarıya doymuyor. ATV’nin reyting rekortmeni dizisi Osman Sınav’ın yönetmenliğini yaptığı Sen Anlat Karadeniz, Uluslararası Dramalar Zirvesi’nde gösterilen tek Türk dizisi oldu.

İzleyiciler tarafından büyük beğeni toplayan Sen Anlat Karadeniz, Londra’daki Uluslararası Dramalar Zirvesi’ne damga vurdu. Dizi, dünyanın dört bir yanından reyting rekortmeni yapımların yer aldığı festivalde gösterilen tek Türk dizisi oldu.

Nefes ile Tahir’in destansı sevgisini konu alan dizi, festivalin ‘Drama by Numbers’ bölümünde Lifeline adıyla gösterildi. Sen Anlat Karadeniz, geçtiğimiz ay Cannes’daki MIPCOM fuarında da büyük ses getirmişti.
Çocuk gelin, kadına şiddet gibi önemli sorunları ele alan dizi, para karşılığı satılan bir çocuk gelin olan ‘Nefes’in oğlu Yiğit’le birlikte eşi tarafından esir edilişi ve şiddet görmesi sonucu evden kaçmasıyla gelişen olayları’ konu alıyor.
Dizinin yönetmen koltuğunda Osman Sınav, Emre Kabakuşak ve Yusuf Ömer Sınav otururken, senaristliğini Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem üstleniyor.

You must be logged in to post a comment Login