Sevda Kuşun Kanadında dizisi TRT 1

TRT’nin iddialı dönem dizisi Sevda Kuşun Kanadında bu akşam başlıyor..İşte tüm bilgiler

29 Nisan 2016 Cuma, 13:08

Sevda Kuşun Kanadında dizisinin konusu nedir hangi oyuncular rol alıyor? Sevda Kuşun Kanadında hakkında tüm haberler…

Trt 1 ekranlarında izleyicisiyle buluşacak olan, başrollerini Deniz Baysal, Murat Ünalmış, Yavuz Bingöl, İlker Kızmaz, Müge Boz, Uluç Bayraktar gibi isimlerin paylaşacağı yeni dizi Sevda Kuşun Kanadında ilk bölümüyle 29 Nisan Cuma akşamı TRT 1 ekranlarında.  Dizinin yönetmeni Yasin Uslu, yapımcısı ise Mesut Uçakan.

SEVDA KUŞUN KANADINDAN DİZİSİ KONUSU NEDİR?

Tüm dünyada “68 Kuşağı” olarak nitelenen gençlik hareketinin Türkiye’de yaşanan boyutunu, bir sevda öyküsü üzerinden anlatan yeni dönem dizisi ‘Sevda Kuşun Kanadında’, her Cuma TRT1 ekranlarında… Sevda Kuşun Kanadında, ’68 Kuşağı’ olarak bilinen ve o dönemde farklı coğrafyalarda gençleri etkileyen hareketin ülkemizdeki boyutunu, dönemin egemen güçlerinin, farklı görüşlere sahip gençleri nasıl manipüle ettiğini ve bu çatışma ortamına girmek istemeyen bir avuç gencin provokasyonlara karşı nasıl direndiğini anlatıyor. Dizi, ilk etapta, 1968 sonundan başlayarak 1972 yılına kadar yaşanılan olaylardan esinleniyor ve bir imkânsız aşk hikâyesi üzerinden ilerliyor. Bu ülke gençlerinin, farklı kimlikler altında birbirleriyle çatışsalar da, ortak temel değerler ve kültürel zemin üzerinde buluştuklarında kardeşliklerini hatırlayıp yeni bir sevgi bağı kurabileceklerini anlatan ‘Sevda Kuşun Kanadında’ dizisi her Cuma TRT1 ekranlarında olacak.

Gelen son haberlere göre ise diziye yeni katılan isimler de mevcut. O Ses Türkiye yarışmasıyla ünlenen ve son olarak Adını Kalbime Yazdım dizisinde rol alan Erkam Aydar da Sevda Kuşun Kanatları’nda dizisi kadrosunda. Son olarak Yaz’ın Öyküsü dizisinde rol alan Tolga Ortancıl, son olarak Benim İçin Üzülme dizisinde rol alan Timur Ölkebaş, son olarak Emanet dizisinde rol alan Ercan Özdal, son olarak Seddülbahir 32 Saat dizisinde rol alan Şakir Güler ve Alper Köymen dizinin kadrosunda yer alacak diğer isimler oldular.​ Sevda Kuşun Kanadında Mart’ta Trt 1’de.​deniz-baysal-sevda-kuşun-kanatlarında-dizisi-trt-1

SEVDA KUŞUN KANADINDA DİZİSİ KONUSU NEDİR?sevda-kuşun-kanatlarında-dizisi-yavuz-bingöl
70’li senelerde geçen ve bir imkânsız denilen aşk hikayesini anlatacak. Dizinin arka fonunda ise dönemin siyaseti anlatılacak. Sevda Kuşun Kanadında dizisi çekimleri tüm hızıyla sürüyor. Dizinin TRT 1’de hangi gün ve ne zaman yayınlanacağı ise henüz belli olmadı.

sevda-kuşun-kanatlarında-dizi-seti

 

erkam-aydar-sevda-kuşun-kanatlarında-dizisi-trt-1

 

 

You must be logged in to post a comment Login