Sinem Kobal Kösem Sultan mı oluyor?

Sinem Kobal Kösem Sultan rolünü mü oynayacak? İşte sürpriz iddia

23 Temmuz 2015 Perşembe, 14:42

Sinem Kobal Kösem Sultan rolünü mü oynayacak? İşte sürpriz iddia

İŞTE KÖSEM SULTAN’IN ÇEKİLECEĞİ ADA-DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

TIMS’ın Muhteşem Yüzyıl’dan sonraki iddialı dizi projesi Kösem Sultan’da sürpriz gelişmeler yaşanıyor. Uzun süre Kösem Sultan rolünü kimin oynayacağı belli olmamış daha sonra ise Beren Saat’in adı kesinlik kazanmıştı. Ancak Beren Saat ile haftalık ücret konusunda yaşanan anlaşmazlık nedeniyle son günlerde bu rol için başka oyuncuların da ismi geçmeye başlamıştı. Uzun süredir bir projede yer almayan Beren Saat’e yapılan “Kösem Sultan” teklifi Beren Saat’in haftalık 80 bin tl istemesi nedeniyle yapımcı Timur Savcı’nın geri adım atmasına neden olmuştu.

Bugün Uçankuş Tv ekibinin ulaştığı bir bilgiye göre, daha önce Tuba Büyüküstün, Sibel Kekilli ve Hazal Kaya gibi isimlerin canlandıracağı karakter için Sinem Kobal’a teklif gittiği ve Kobal’ın kısa bir düşenme aşamasından sonra kabul teklifi kabul ettiğini öğrenildi.

Taraflar prensipte anlaştı ve büyük bir aksilik olmazsa imzalar önümüzdeki günlerde atılacak. Bu projede tek soru işareti Sinem Kobal’ın oyunculuğu olacak. Çünkü Kobal daha önce bir dönem dizisinde rol almadı ve uzun süredir işsiz. Sinem Kobal son olarak geçen sezon Star TV’de yayınlanan Gönül İşleri dizisinde rol almıştı. Kobal Kenan İmirzalıoğlu ile yaşadığı aşk ile de gündemde.kenan sinem kobal (7)

 Kösem Sultan rolü için Beren Saat, Bensu Soral ve Sibel Kekilli gibi oyuncuların ismi konuşulmuştu.

Kösem Sultan rolü için Beren Saat, Bensu Soral ve Sibel Kekilli gibi oyuncuların ismi konuşulmuştu.

Kösem Sultan için en iyi adayları seçmek isteyen Timur Savcı, “Bizimkiler bunu aşağılayıcı bir şey olarak görüyor ama doğrusu da bu. Çok iyi oyuncular bile bazı projelere, bazı rollere oturmayabilir. Deneme çekimlerinde onların oyunculuğunu değil, projeye örtüşüp örtüşmediğine bakılıyor” demişti.

HÜLYA AVŞAR SAFİYE SULTAN OLDU-FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN
KÖSEM SULTAN KİMDİR?

Tarihinin etkili kadınlarından Kösem Sultan, 1590 yılında Bosna’da doğdu. Asıl adı Anastasiya’ydı. Bosna Beylerbeyi tarafından İstanbul’a gönderildi. 15 yaşındayken Sultan I. Ahmet’e haseki oldu. Keskin zekasıyla padişahı etkisi altına aldı ve bütün saraya gücünü kabul ettirdi. Sultan I. Ahmet’in eşi, Sultan IV Murad ve Sultan I. İbrahim’in annesi olan Kösem Sultan, 1651’de boğularak öldürüldü.

kosem-sultan

You must be logged in to post a comment Login