baby sensory

Star TV Türksat 4A yeni uydu frekansı

12 Temmuz 2014 Cumartesi, 22:50

Star TV, Star HD, Kral TV, Eurostar TV yeni uydu frekansları

Star ve Star HD, Türkiye’nin yeni uydusu Türksat 4A’daki yeni frekansından izlenebilecek. Star, Star HD ve Eurostar’ın uydu frekansları artık Türkiye’nin yeni uydusu Türksat 4A’daki yeni frekansından izlenebilecek. Değişiklik, Star, Star HD ve Eurostar’ı, sadece uydu üzerinden seyreden izleyicileri etkileyecek. Star ve Star HD’nin yeni frekans bilgileri şöyle:

STAR ve STAR HD YENİ FREKANS (NTV, CNBC-e, e2, NTV SPOR ve RADYO Yayınları)

Uydu adı: TURKSAT 4A

Lokasyon : 42 derece Doğu

Frekans: 12015 MHz

Polarizasyon: YATAY (H)

Symbol Rate: 27500 Ksym/s

FEC: 5/6

14 Temmuz’u 15 Temmuz 2014’e bağlayan gece,  uydulardaki televizyon ve radyo yayınlarında kademeli olarak frekans değişiklikleri yapılacak. Star ve Star HD, 15 Temmuz Salı gecesinden  itibaren sadece Türksat 4A uydusundan izlenebilecek. Televizyon yayınlarını kendi uydu alıcılarıyla izleyen, yeni uydu ve frekans ayarlarını yapmamış izleyicilerinin ayarlarını kontrol etmeleri gerekecek.

Uydu alıcıları, Türksat üzerinden otomatik veya manuel olarak güncellenebilecek. Kanal güncellemeleri markalara göre değişiklik gösterebileceği için izleyicilerin alıcılarınının teknik sevislerinden destek almaları  gerekebilir.

Ayrıca Star ve Star HD’nin de dahil olduğu Doğuş Yayın Grubu (Star, Star HD, Eurostar, NTV, CNBC-e, e2,  Kral TV, KralPopTV,) kanallarıyla ilgili teknik bilgilere 0212 335 4848 nolu telefondan ulaşılabilir. Startv.com.tr’den de gerekli uydu frekans bilgileri verilecek.
Anten Ayarlarıyla Oynamayın

Türksat 4A haberleşme uydusu, 42 derece Doğu yörüngesinde hizmet vereceğinden, uydu üzerindeki yayınları izlemek için ek bir antene ihtiyaç olmadığı gibi mevcut anten ayarlarında da değişiklik yapılmasına gerek bulunmuyor. Karasal yayın, Digiturk, D-Smart, Kablo TV ve Teledünya yayınlarını takip eden izleyiciler uydu değişikliğinden etkilenmeyecek.

EUROSTAR  FREKANSI DA DEĞİŞTİ

Star yayınlarını Avrupa’dan izleyen televizyon izleyicileri de değişiklikten etkilenecek. Eurostar’ın yeni frekansı şöyle:

EUROSTAR YENİ FREKANSI (KRAL TV, KRALPOP TV VE NTV AVRUPA)

Uydu Adı: TÜRKSAT 3A

Lokasyon: 42 derece DOĞU

Alış Frekansı: 12721 MHz

Polarizasyon: DİKEY (V)

Sembol Hızı: 16666 Ksym/s

FEC   değeri: 3/4

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...