TRT 47 yıllık arşivini yayına açtı! TRT Arşiv nasıl izlenir?

TRT, 1968 ile 2015 arasındaki tüm arşivini trtarsiv.com‘da izlenmeye açtı. TRT Arşiv instagram ve twitter hesaplarından da video paylaşıyor.

1968 yılından bu yana TRT’de yer alan diziler, müzik eğlence programları, yarışmalar, gezi programları, biyografi programları, belgeseller www.trtarsiv.com adresinden izlenebilecek. Ayrıca TRT Arşiv sosyal medyadan da takip edilebilecek. TRT Arşiv’e Instagram’da instagram.com/trtarsiv/ ve Twitter’da ise twitter.com/trtarsiv adreslerinden ulaşılabiliyor. instagram ve twitter’da TRT Arşiv videoları kısa olarak yayınlanıyor.

TRT ekranlarında bu güne kadar yayınlanmış içerikler, TRT’nin arşivine artık tek tıkla erişebilmek mümkün! Kişiler, Zaman, Yer, Olay, Programlar, Diziler, ve Özel Videolar kategorileri bulunan TRT Arşiv’de geçmiş siyasi tartışmalardan futbol maçlarına, futbol maçlarından müzik yayınlarına ve eski dizilere kadar geniş bir içerik yer alıyor.

TRT, dünyada sadece İngiltere ve İsveç gibi birkaç ülkede uygulanmakta olan “arşivlerin detaylı olarak tasniflenerek reprodüksiyonların internetten kullanıcıya sunulması” uygulamasını hayata geçirdi.

Ayrıca 1968 yılından 2016 yılına kadar “Zaman” kategorisinde yer alan dev bir arşiv de mevcut, 1968 yılından bu zamana kadar olan olayların TRT tarafından yapılan programlarla yıl yıl ilerleyip takip edebilirsiniz.​

Daha önce uyarlanan Aşk-ı Memnu, Kiralık Konak, Hanımın Çiftliği, Küçük Osman, Yaprak Dökümü, Çalıkuşu gibi kült diziler de “Diziler” bölümünden erişilebilirken, İşte Benim Zeki Müren, Adile Naşit İle Uykudan Önce gibi efsaneleşmiş programlar da “Programlar” bölümünde yer alıyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

TRT 47 yıllık arşivini yayına açtı! TRT Arşiv nasıl izlenir?

x